۷ دلیلی که شما را قانع میکند عمل لاغری را تجربه کنید
۷ دلیلی که شما را قانع میکند عمل لاغری را تجربه کنید

۷ دلیلی که شما را قانع میکند عمل لاغری را تجربه کنید

۲۳ اردیبهشت ۹۹ داستان های جراحی لاغری مقالات

از اینکه وزن زیادی دارید و نمیتوانید هیچکاری را درست انجام دهید خسته شده اید؟ فکر میکنید چاقی مفرط شما برایتان محدودیت زیادی ایجاد کرده است؟ میخواهید برای همیشه از شر این محدودیت ها خلاص شوید و تمام اضافه وزن خود را از دست بدهید؟ اگر چنین میخواهید، حتما این مقاله را بخوانید. اگر واقعا میخواهید لاغر شوید و شرایطش را دارید حتما با خواندن این مقاله به دنبال یک جراح لاغری خوب خواهید گشت! این شما و این هم ۷ دلیل محکمه پسندی که به شما میگوید برای خلاص شدن از شر چاقی و به دست آوردن سلامتی باید عمل لاغری انجام دهید.

۱. با هیچ روش دیگری اندازه عمل لاغری وزن کم نمیکنید

کسانی که تجربه عمل جراحی لاغری مثل اسلیو را دارند خودشان به زبان خودشان اقرار میکنند که با هیچ روشی و با هیچ تلاشی نتوانستیم این همه وزن کم کنیم. شما با قرار گرفتن زیر تیغ این جراحی، میتوانید هم وزن زیادی کم کنید و هم با بیماری هایی که ناشی از چاقی هستند، تقریبا خداحافظی کنید. البته میزان وزنی که از دست میدهید به موارد زیر بستگی دارد:

 • نوع عمل جراحی شما
 • عادت ها و سبک زندگی بعد از عمل
 • و هدف از کاهش وزن شما

با این حال ، به طور معمول، بیمارانی که برای مثال، تجربه عمل اسلیو معده یا تجربه عمل بای پس معده را داشته اند، در طی ۶ ماه اول، بین ۲۰ تا ۳۵ درصد از وزن اضافی بدن خود را از دست داده اند. با گذشت زمان و سپری شدن ۱ تا ۲ سال، شما تمام اضافه وزن خود را مشروط بر انجام فعالیت های ورزشی سبک و مصرف رژیم غذایی سالم و توصیه شده توسط جراح از دست خواهید داد.

۲. تغذیه و خورد و خوراک شما بهتر از هر وقت دیگری میشود

رژیم غدایی لاغری

هرچند که با انجام عمل لاغری میتوان وزن بسیار زیادی را از دست داد، اما این وزن به صورت آنی و دقیقا بعد از عمل کم نمیشود. بیمار باید طبق برنامه غذایی و برنامه ورزشی که برایش تعیین شده پیش برود تا سلامت خود را حفظ کند و وزنش کم کم شروع به کم شدن کند. لزوم پایبندی به این برنامه منظم و موثر، باعث میشود که شما هر چیزی نخورید و هر فعالیت مخربی انجام ندهید. شما کم میخورید و دقیقا همان چیزی را میخورید که به آن نیاز دارید. این کم کم تبدیل به یک عادت خوب میشود.

برای مثال تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند به ما میگویند که قبل از عمل، ما اصلا نمیتوانستیم جلوی پرخوری خود را بگیریم و یا همیشه غذاهای مضر و پرچربی میخوردیم. اما بعد از عمل، چون باید تا مدتی پایبند برنامه میبودیم، کم کم عادت کردیم و بدون اینکه برایمان سخت باشد. اکنون به اندازه میخوریم و از این وضعیت راضی هستیم.

۳. با یک عالمه آدم دقیقا مثل خودتان آشنا میشوید

شاید تا قبل از عمل فکر کنید که دوستان کمی دارید و یا کمتر کسی پیدا میشود که شما را درک کند و انقدر با تمسخر سر به سر شما نگذارد. اما بعد از عمل، همه چیز عوض میشود. شما از طریق جراح لاغری خود با افرادی که مثل شما عمل چاقی انجام داده اند آشنا میشوید. این افراد دقیقا روحیات شما را دارند، و میتوانند دوست خوبی برایتان شوند. زیرا همزمان با هم در یک مسیر مشترک قرار دارید. به جز این، شما دوستان جدیدی برای ادامه زندگی خود پیدا میکنید و دیگر کسی به خاطر ظاهر چاقتان به شما خورده نمیگیرد و از این به بعد از اندام شما خوششان می آید. تجربیات کسانی که عمل بای پس معده انجام داده اند نشان میدهد آن ها بعد از عمل دوستان بسیار بیشتری پیدا کرده اند.

۴. طول عمر شما افزایش پیدا میکند

چاقی فقط روی ظاهر شما تأثیر نمی گذارد. این بیماری می تواند کیفیت زندگی شما را به شدت کاهش دهد و حتی طول عمرتان را نیز کمتر از سایر افراد و اطرافیانتان کند.حتما خودتان هم میدانید که چاقی مرضی است که بقیه بیماری ها را روانه جسم و جان شما میکند. اغلب کسانی که چاقی مفرط دارند بیماری هایی نظیر دیابت و فشار خون بالا دارند و این بیماری ها میتوانند طول عمر را به شدت به خطر بی اندازند.

چاقی میتواند باعث بروز مشکلات زیر شود یا آن ها را بدتر کنند:

 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • دیابت نوع ۲
 • بیماری های قلبی
 • سکته مغزی
 • سرطان
 • بیماری روانی

در مقابل، لاغری و حفظ محدوده وزنی سالم، نه تنها خطر ابتلا به این شرایط را کاهش می دهد، بلکه باعث افزایش انرژی و طول عمر شما نیز می شود. تجربه کسانی که عمل اسلیو معده انجام دادند با اطمینان به ما میگوید که با یک عمل لاغری زندگی سالمتر، پربارتر و طول عمر بیشتر میشود.

۵. عمل لاغری بینهایت فرصت جدید برای شما به وجود می آورد.

چاقی مفرط بدون شک افراد را از کار و زندگی عقب می اندازد. کسانی که وزن زیادی دارند معمولا نمیتوانند هر کاری انجام دهند و یا از سوی دیگران صلاحیت انجام برخی کارها را ندارند. چرا؟ چون وزنشان زیاد است و این اضافه وزن را محدودیت قلمداد میکنند. زمانی که چاقی مفرط بر زندگی شما فرمانروایی کند دست کم برخی از موارد زیر را نمیتوانید انجام دهید:

 • نمی‌توانید به راحتی سوار وسیله نقلیه شوید یا موتور سیکلت مورد علاقه خود را بخرید.
 • نمیتوانید تبدیل به یک ورزشکار حرفه ای شوید
 • نمیتوانید شریک زندگی مورد علاقه و مورد پسند خود را پیدا کنید
 • برخی از شغل ها را نمیتوانید انتخاب کنید
 • و …

اما تجربه عمل جراحی لاغری و کاهش وزن میتواند دوباره شما را در معرض این موقعیت ها و هزاران موقعیت دیگر قرار دهد.

۶. اعتماد به نفس شما چند برابر میشود

۳۵ درصد تحقیق و مطالعه متعدد نشان داده اند کسانی که تجربه عمل لاغری داشته اند (مثلا کسانی که تجربه عمل اسلیو معده دارند ) بعد از عمل به طرز چشمگیری اعتماد به نفسشان افزایش یافته است. این افراد بعد از عمل ذهنیت بهتری نسبت به ظاهر بدن و سلامتی خود دارند. آن ها بیشتر با دیگران رابطه برقرار میکنند و از لحاظ روانشناختی پیشرفت زیادی میکنند.

البته افزایش اعتماد به نفس بعد از جراحی چاقی همیشه به ظاهر مربوط نمی شود. به سادگی داشتن توانایی پیگیری فعالیت های بیشتر و مورد علاقه تر، دوست شدن با افراد جدید و قرار گرفتن در موقعیت هایی که پیشتر نمی توانستید در آن قرار بگیرید نیز میتواند باعث افزایش اعتماد به نفس شود. افسردگی و انزوای اجتماعی نیز ممکن است با عمل های جراحی مثل اسلیو معده کاهش یابد.

۷. نقش شما از یک آدم چاق و تنبل به یک الگوی بینظیر تبدیل میشود!

به لطف عمل لاغری، داشتن رژیم غذایی سالم و انجام تمرینات ساده ورزشی، شما اکنون وزن زیادی را از دست میدهید. و تقریبا تمام عادات بد خود را کنار میگذارید. چاقی شما چمدان هایش را میبندد و شما میمانید با تن سالم و تعداد زیادی عادات خوب که پیش از عمل هرگز آن ها را نداشتید.

اطرافیان وقتی میبینند شما ظرف کمتر از ۱ سال چگونه تبدیل به یک آدم سالمتر و بهتر شده اید شما را الگویی قرار میدهند که همیشه آرزویش را داشتید. اینکه از بدترین حالت ممکن کم کم به بهترین حالت تغییر کنید کار سختی است که اطرافیان شما از عهده آن بر نمی آیند. شما با انجام عمل لاغری همه معادلات را بر هم میزنید و خودتان را از یک آدم چاق و تنبل به یک آدم شاد، سالم و تاثیرگذار تبدیل میکنید.

دیدید عمل لاغری چه مزایایی برایتان دارد؟ قانع شدید که با چاقی مفرط خود خداحافظی کنید؟

این ها تنها تعدادی از مزایای عمل جراحی لاغری و کاهش وزن بود. این ۷ مورد به نوعی تجربیات کسانی بود که این عمل را انجام داده اند. با انجام عمل چیزهایی بیشتری انتظار شما را میکشد. اگر دوست داشتید برای همیشه و خیلی زود از شر چاقی خلاص شوید خودتان را به دستان معجزه گر دکتر عنبرا بسپارید. برای طرح پرسش از خود دکتر, روی لینک سوال از پزشک و برای گرفتن وقت ملاقات روی لینک دریافت نوبت آنلاین کلیک بفرمایید.

سوالات و نظرات مرتبط با مقاله

نظر یا سوال خود را ارسال کنید

Question - Fa

اگر مراجعه ی حضوری برای شما مقدور نمی باشد می توانید سوالات خود را به صورت آنلاین از دکتر بپرسید

Maximum upload size: 25MB

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن موارد ستاره دار الزامی است