سوالات متداول

پرسش:
هزینه جراحی اسلیو (لاپاراسکوپی) معده و طول درمان آن چقدر و قابلیت بازگشت دارد؟

پاسخ دکتر:
هزینه جراحی لاغری،  اسلیو معده  20 الی 26 میلیون تومان با توجه به وسایل مصرفی متغییر می باشد، یک هفته طول درمان دارد، خیر این عمل قابل بازگشت نیست و عوارضی ندارد.

مشاهده کامل

پرسش:
کاهش وزن تا چه مدت ادامه می یابد ممکن است از حالت نرمال هم لاغر تر شویم ؟

پاسخ دکتر:
کاهش وزن تا بی ام آی 25 ادامه می یابد و امکان اینکه بیمار دچار لاغری بیش از حد گردد وجود ندارد.

مشاهده کامل

با توجه به این که این جراحی لاغری کمتر از یک ساعت طول می کشد لذا کل زمان بیهوشی نیز کمتر از یک ساعت طول می کشد ولی یک تا 2 ساعت زمان ریکاوری نیاز است.

مشاهده کامل

منابع علمی انجام سن این عمل را از 8 سال تا 65 سالگی توصیه می کنند.

مشاهده کامل

پرسش:
بیمه تکمیلی چقد از هزینه عمل رو پرداخت میکنه بعد عمل چقد لاغر میشم؟

پاسخ دکتر:
40 درصد وزنی که الان دارید را کم می کنید، بستگی به سقف بیمه شما دارد که چقد از هزینه های شما را پرداخت کند.

مشاهده کامل

پرسش:
جراحی لاغری بجز کاهش وزن چه بیماری هایی را درمان می کند؟ آیا بیمارانی که دیابت نوع 2، چربی خون، کبد چرب یا فشار خون دارند می توانند جراحی لاغری انجام دهند؟  

پاسخ دکتر:
با توجه به اینکه یکی از درمان های دیابت نوع 2 ، چربی خون و کبد چرب و فشار خون ( سندروم باریتریک) این نوع جراحی ها می باشد لذا اکثر این اختلالات چهار تا 6 ماه بعد از عمل بهبود می یابند. و بیمار نیاز به مصرف داروهای دیابت چربی خون و فشار خون نخواهد داشت

مشاهده کامل

با توجه به اینکه این عمل از طریق لاپاراسکوپی (چند سوراخ 5 میلیمتری) انجام می شود  لذا در چندانی بعد از عمل وجود نداشته و قابل کنترل می باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
تصمیم دارم عمل پلیسه معده انجام بدم آیا عوارضی خواهد داشت؟ هم اینکه بعد از ۲ سال من به وزن اولیه ام برمیگردم یا همیشگی هست؟ هزینه اش چقدر می باشد؟

پاسخ دکتر:
خیر این عمل عوارضی ندارد باید رعایت کنید که بازگشت نداشته باشد،  هزینه اخیر عمل پلیسه 9 تا 14 میلیون تومان با توجه به نوع وسایلی که انتخاب می کنید می باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
آیا بیمه های تکمیلی طرف قرارداد بیمارستان عرفان، هزینه عمل لاپاروسکوپی درمان چاقی یا بخشی از آن را تقبل می کند؟

پاسخ دکتر:
اگر BMI (توده شاخص بدنی)  شما بیشتر از 40 باشد بیمه بخشی از آن را تقبل می کند طریقه محاسبه BMI با اطلاع از قد و وزن مشخص می شود.

مشاهده کامل

پرسش:
عمل اسلیو معده تاثیری در بارداری داره و آیا ممکن که بعد از عمل توانایی بارداری از بین بره؟با توجه به اینکه قسمتی که عمل جذب رو انجام میده حذف میشه در مورد جذب دارو بطور مثال آنتی بیوتیک مشکلی پیش نمیاد؟

پاسخ دکتر:
در عمل اسلیو معده کاری به روده ندارند و جذب مواد مختل نمی شود و شما بعد از 6 ماه می توانید باردار شوید.

مشاهده کامل

حالت تهوع و استفراغ جزء عوارض جراحی اسلیو نیست و بیشتر در روش بای پس رخ میدهد.

مشاهده کامل

مدت 2 روز بستری در بیمارستان و 3 روز استراحت در منزل . و بعد از 2 هفته امکان انجام فعالیت های روزمره و حتی فعالیت های ورزشی نیز وجود دارد.

مشاهده کامل

پرسش:
 ساكن تهران نيستم، چطور ميتونم بدون حضور در تهران مشاوره  قبل از عمل بشم؟

پاسخ دکتر:
سلام با شماره 09014966767 تماس بگیرید

مشاهده کامل

چاقی از عمده عوامل ناباروری می باشد و جراحی چاقی نه تنها برای  خانم های مجرد ضرری ندارد بلکه امکان باروری ایشان را زیاد می کند و در بیمارانی که به علت چاقی دچار نازایی هستند حاملگی بدون نیاز به داروی خاصی 4 تا 6 ماه بعد از عمل امکان پذیر می باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
لاغر شدن من بعد از عمل جراحی چاقی (یا همان جراحی لاغری) چقدر طول می کشد ؟

پاسخ دکتر:
ماه اول 10 تا 15 درصد کاهش وزن پیدا می کند. 30% وزن در عرض سه الی 6 ماه کم می شود اما کاهش وزن می تواند تا 2 سال ادامه پیدا کند.

مشاهده کامل

خروپف شبانه که یکی از نشانه های آپنه خواب می باشد یک تا 2 ماه بعد از جراحی بهبود می یابد. همچنین از پیشرفت بیمار به سمت آلزایمر جلوگیری می کند.

مشاهده کامل

پرسش:
برای جلوگیری از آویزان شدن پوست پس از جراحی چه کاری می توان انجام داد ؟

پاسخ دکتر:
ماهیت کاهش وزن تدریجی بعد از عمل اسلیو نسبت به سایر روش ها این امکان را می دهد که پوست بیش از حد آویزان نشود که البته ورزش مرتب و استخر به طور چشمگیری در کاهش آویزان شدن پوست کمک کننده است.

مشاهده کامل

پرسش:
آیا چاقی برگشت دارد ؟ یعنی بعد از جراحی لاغری امکان دارد که دوباره چاق شوم؟

پاسخ دکتر:
در صورتی که جراحی به صورت صحیح انجام شده باشد و بیمار رژیم بعد از عمل را رعایت بکند برگشت ندارد.

مشاهده کامل

بستگی به مهارت جراح و نوع لوازم دارد که عمده ترین عوارض آن خونریزی و نشت می باشد. که در صورت مهارت جراح نگرانی در این زمینه وجود ندارد. دکتر عنبرا بیش از هزار جراحی اسلیو معده داشته که از این تعداد تنها 6 بیمار عوارض جزئی داشتند که پس از مراجعه مجدد به دکتر کاملا بر طرف شده است.

مشاهده کامل

پرسش:
من ۴۶ کیلو اضافه وزن دارم ولی از عمل میترسم از آمبولی و بیهوشی نمی‌دونم چکارکنم؟

پاسخ دکتر:
چگونه‌ مدیریت کردن عوارض اسلیو معده در روز مراجعه حضوری و ویزیت به شما توضیح داده خواهد شد که آیا کاندید مناسب جراحی لاغری هستید یا خیر.

مشاهده کامل

پرسش:
بیمارانی که از شهرها یا کشورهای دور برای جراحی لاغری می آیند چقدر باید در تهران اقامت داشته باشند؟

پاسخ دکتر:
بیمارانی که از راه دور می آیند پس از یک هفته می توانند به کشور یا شهر خود برگردنند.

مشاهده کامل

پرسش:
تمام آزمایشاتم رو انجام دادم ولی میترسم که عمل کنم بعد دوباره همانطور چاقیم برگرده نمیدونم چیکار کنم

پاسخ دکتر:
در کاهش وزن حاصل از جدیدترین متد جراحی لاغری، وضعیت متفاوت است و چاقی کاملا قابل درمان است، اگر پزشکتان این عمل را درست انجام بدهند این عمل برگشتی نخواهد داشت و تا زمانی که بیمار از دستورالعمل های پزشک پیروی کند، امکان بازگشت وزن پس از جراحی لاغری وجود نخواهد داشت. داشتن عادات غذایی سالم، تحرک بیشتر پس از جراحی لاغری می تواند به افراد کمک کند تا وزن بیشتری کم کنند.

مشاهده کامل

پرسش:
آیا بعد از عمل اسلیو باید حتما رژیم بگیریم و ورزش کنیم؟ یا نیازی به این دوکار نیست و وزن خودش کم میشه؟

پاسخ دکتر:
اجرا کردن یک رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری که توسط جراح لاغری تعیین می شود می تواند از بازگشت وزن بعد از جراحی لاغری جلوگیری کند، داشتن ورزش پس از جراحی لاغری و فعالیت های جسمانی برای پایین نگه داشتن وزن به شدت توصیه می شود.

مشاهده کامل

پرسش:
1 ماهه عمل اسلیو کردم وزن اولیه ۹۷ بود الان شدم ۸۷ ولی از روز اول عمل تا به الان همیشه احساس گرسنگی رو دارم حالت ضعف بهم دست میده و بخاطر این موضوع مجبورم همیشه یه چیز کوچیک بخورم و میترسم که این احساس گرسنگی باعث بشه وزنم برگرده آقای دکتر این حس گرسنگی طبیعیه؟ چیکار کنم که کمتر حس گرسنگی داشته باشم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ دکتر:
در جراحی اسلیو معده یک سال فرآیند کاهش وزن ادامه دارد، لذا برای نتیجه نهایی کاهش وزن پس از جراحی اسلیو حدود یک سال باید صبر کنید در خصوص ضعف هم باید به دکتر خودتان مراجعه کنید که داروهای لازم را برایتان تجویز کنند.

مشاهده کامل

پرسش:
بیمه تکمیلی دارم اگه بیمه قبول کنه که عملم زیبایی نیست و معرفی نامه بهم بدن هزینه عمل لاپاروسکوپی بای پس معده یا روشهای دیگه چقدر است؟

پاسخ دکتر:
  هزینه جراحی لاغری  با بیمه بستگی به سقف بیمه شما داره که چقدر از 18 میلیون را پرداخت کند.

مشاهده کامل

پرسش:
اول اینکه تا چه سنی می شود جراحی لاغری معده انجام داد و دیگر اینکه آیا میتوان همزمان در چاقی مفرط هم جراحی معده انجام داد و هم چربی های ناحیه شکم و سینه رو برداشت؟

پاسخ دکتر:
تا 65 سالگی منابع علمی جراحی لاغری را توصیه کرده اند، در صورتی که بیمار نیاز به انجام هر دو جراحی (ابدومینوپلاستی و لاغری) داشته باشد، جراحی اسلیو معده باید قبل از ابدومینوپلاستی انجام شود

مشاهده کامل

پرسش:
دختری ۲۲ساله هستم که وزنم ۸۵ کیلو و قد ۱۶۴میخوام وزنم ۴۵ باشه اضافه وزن در پایین تنه بیشتر هست و بازو هام آیا میتونم عمل اسلیو انجام بدم یا خیر؟

پاسخ دکتر:
کاهش وزن به روش جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است چهل درصد از وزنی که الان دارید را کم می کنید کاهش وزن تا بی ام آی 25 ادامه می یابد و امکان اینکه بیمار دچار لاغری بیش از حد گردد وجود ندارد.

مشاهده کامل

خیر جراحی های لاغری فقط در بیمارستان خصوصی عرفان انجام می شوند

مشاهده کامل

پرسش:
آیا عمل اسلیو در بیمارستان شما با بیمه دانا یا تامین اجتماعی انجام میگردد؟ منظور اینکه به صورت انلاین یا با معرفی نامه بخشی از هزینه عمل توسط بیمه در همان بیمارستان کسر میگردد یا ما باید کل مبلغ عمل را پرداخت کرده وبعد پول خود را از بیمه دریافت نماییم؟

پاسخ دکتر:
پرداخت هزینه جراحی لاغری به این صورت است که ابتدا در بیمارستان خصوصی عرفان پرداخت انجام می شود و بعد از گذراندن مراحل عمل اسلیو معده با بردن معرفی نامه خود به مرکز بیمه درصدی از هزینه را از بیمه مربوطه دریافت می کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
خانم بنده عمل جراحی اسليو انجام داده نشت کرده و منجر به عفونت شده پس از یک ماه درمان عفونت رفع شده و برای سوراخ معده استنتاج گذاشتن تا چه حد امکان بهبودی وجود دارد?

پاسخ دکتر:
بهتر است با پزشک خودتان مشورت کنید چون ما از پرونده و اوضاع بیمار شما چیزی نمیدونیم و در رابطه با نشتی اسلیو معده نمیتونیم نظر قطعی بدهیم.

مشاهده کامل

پرسش:
تا چند وقت بعد از عمل بای پس کلاسیک نباید قلیان ومشروب استفاده کرد؟

پاسخ دکتر:
تا دو ماه بعد از انجام جراحی بای پس معده باید مصرف مشروبات الکلی و قلیان را قطع کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
سیگاری و تریاکی هستم چند جا مراجعه کردم و گفتند که اول باید مدت ۴۵ روز سیگار را ترک کنم و سپس عمل شوم. ترک سیگار برایم سخت است امکان انجامش بدون ترک سیگار هست؟ البته بعد عمل فک کنم بهتر بشه ترکش کرد؟      

پاسخ دکتر:
حداقل تا یک هفته پیش از عمل، مصرف هرگونه دخانیات نوشیدنی الکلی باید قطع شود، اما بعد از انجام جراحی اسلیو معده باید تا دو ماه مصرف سیگار و مواد مخدر را قطع کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
۴۷کیلو اضافه وزن دارم و دوس دارم جراحی لاغری انجام بدم اما اطرافیان به من میگن که این عمل خطر مرگ داره ! برا همین مردد شدم آیا این مورد صحت داره؟

پاسخ دکتر:
باتوجه به اضافه وزنی که دارید بهتر است جراحی اسلیو معده انجام دهید یکی از شایعات مرسوم درباره جراحی لاغری مرگ در اثر چاقی مفرط است. آمار جهانی خطر مرگ بعد از جراحی های لاغری، کمتر از سایر جراحی های دیگر است به این صورت که هر یک نفر از بین هزار بیمار امکان دارد که فوت شود و این یعنی کمتر از نیم درصد و جای ترس و نگرانی وجود ندارد.

مشاهده کامل

پرسش:
سلام من پریود نشدم و کیست تخمدان هم دارم و تو عقدم هستم چیکار کنم پریود شم ممکن هست که حامله باشم؟ و اینکه پریودم نامنظمه

پاسخ دکتر:
داشتن کیست تخمدان یکی از عوامل پریود نامنظم است و بعضی از آنها  مانع بارداری نمی شود و بی خطر است میبایست برای تشخیض اینکه کیست شما از چه نوعی است به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید اگر هم دچار بی نظمی در عادت ماهیانه هستید سعی کنید ورزش کنید و استرس خود را با ورزش های مانند یوگا و داشتن تغذیه سالم کمتر کنید یکی از عوامل مهم دیگر در رابطه با عادت ماهیانه نامنظم اضافه وزن است که با رسیدن به یک وزن ایده آل، این نوسانات تنظیم می شود اگر با رژیم و ورزش نتوانسته اید وزن خود را کم کنید از جراحی لاغری می توانید بهره ببرید و بعد از 6 ماه اقدام به بارداری کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
ميخواستم بدونم تا چه مدتي بعد از عمل نميشه سيگار و نوشيدني هاي الكي مصرف كرد؟ و بعد از اون مدت ميتونم به روال عادي مصرفشون برگردم؟ مثلا روزي ٥،٦ نخ سيگار بكشم و هفته اي دو بار مشروب بخورم؟

پاسخ دکتر:
یکی از خوراکی های ممنوع بعد از جراحی لاغری دخانیات و نوشیدنی الکلی است که بیماران حداقل تا دو ماه بعد از عمل لاغری باید از مصرف آن خودداری کنند، پس از تجویز مصرف دوباره از سمت دکتر، به علت کوچک شدن حجم معده بیمار باید از نوشیدن نوشابه های گازدار و قندی به همراه الکل خودداری کند زیرا وارد شدن کمی از الکل در این مرحله موجب کاهش قند خون و مستی شود.

مشاهده کامل

پرسش:
دو سال پیش لیپوماتیک انجام دادم ولی تاثیری نداشته و چاقی ارثی داریم من قدم ۱۵۸ و وزنم ۷۸ شما چه روشی پیشنهاد می کنید؟

پاسخ دکتر:
اگر شما استعداد چاقی دارید و با تغییر رژیم غذایی و ورزش هم نتوانستید وزن کم کنید یه عمل برگشت ناپذیر مثل جراحی اسلیو معده باید انجام دهید.

مشاهده کامل

پرسش:
من ١٥ كيلو اضافه وزن دارم آيا ميتونم عمل اسليو انجام بدم كه فقط ١٥ كيلو كم كنم؟ اگر نميشه راه ديگه اي براي ١٥ كيلو وجود داره؟

پاسخ دکتر:
اگر استعداد چاقی دارید و با رژیم غذایی باز هم 15 کیلو اضافه وزن دارید می توانید اسلیو معده انجام دهید در غیر اینصورت جراحی پلیسه معده باید انجام دهید.

مشاهده کامل

پرسش:
با عمل اسلیو دکتر، آیا تنبلی تخمدان هم رفع میشه روی نازایی تاثیر داره؟

پاسخ دکتر:
مشکل تنبلی تخمدان در بارداری بی تاثیر نیست، با اسلیو مشکلاتتان درمان می شود، اگر می خواهید برای بارداری اقدام کنید ابتدا باید برای درمان چاقی آماده شوید و بعد به سراغ درمان نازایی بروید چاقی زیاد در ناباوری مهم است اضافه وزن داشتن، هم برای مادر و هم کودک خطرات زیادی را به همراه دارد.

مشاهده کامل

پرسش:
واسه کسایی که ۱۵ کیلو اضافه وزن دارن هم میشه عمل اسلیو معده انجام داد یا نه؟

پاسخ دکتر:
جراحی اسلیو معده برای بیمارانی که حدود ۳۰ تا ۳۵ کیلوگرم اضافه وزن دارند روش مناسبی است،  که ضریب چربی یا  (BMI) آنها باید بین ۳۵ تا ۴۰ باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
بی ام آی من ۴۲ هست با قد ۱۴۴ و وزن ۸۶ اسلیو معده برام خوبه؟ ضعف و بی حالی تا چه اندازه هست؟ از عوارض بعدش بیشتر میترسم.میترسم بعد پشیمون شم میشه راهنماییم کنید که از این دودلی در بیام ممنونم

پاسخ دکتر:
شما دچار چاقی شدیدی هستید و درمان چاقی مفرط با جراحی لاپاراسکوپی برایتان فراهم است  عوارض جراحی اسلیو معده  کمتر از سایر جراحی های لاغری است احساس ضعف و خستگی تا یک ماه بعد از عمل جراحی به دلیل مصرف کم تر کالری طبیعی است. در صورتیکه جراح اسلیو معده مهارت کافی را داشته باشد نگرانی در این مورد وجود ندارد .    

مشاهده کامل

پرسش:
۳۸سالمه وزنم ۱۱۲ قدم ۱۷۱ هستش میخواستم بپرسم عمل اسلیو معده بهتره یا بای پس معده برای من؟؟بیمه تامین اجتماعی هم هستم آیا با بیمه میشه این عملو انجام داد یا نه؟؟

پاسخ دکتر:
با توجه به اینکه این دو جراحی هر دو برای کاهش وزن انجام می شوند جراحی اسلیو معده از نظر هزینه عمل، کمتر بودن زمان جراحی و کم خطر بودن برای شما بهتر است باتوجه به اینکه بی ام آی شما با این قد و وزن زیر 40 می باشد برای بیمه، این عمل جنبه زیبایی دارد و  هزینه عمل اسلیو را تقبل نمی کند.

مشاهده کامل

پرسش:
من جراحی اسلیو معده انجام دادم میخواستم بدونم قلیان کشیدن چه ضرری داره ؟؟؟

پاسخ دکتر:
یکی از عوامل موفقیت در عمل اسلیو معده، ترک قلیان و سیگار قبل و بعد از جراحي است کشیدن قلیان بعد از جراحی اسلیو معده باعث کند شدن بهبود زخم های جراحی می شود و احتمال عفونت و کاهش موفقيت عمل جراحي نسبت به افرادی که مصرف ندارند دو برابر است.

مشاهده کامل

پرسش:
قدم ۱۶۳ وزنم ۸۳ همه جای بدنم هم یکدست چاقه اشتهای زیادی هم دارم که غیر قابل کنترله تقریبا به نظر شما چه نوع درمان لاغری برام خوبه که بازگشت هم نداشته باشه هزینه و مقدار زمانی هم که باید بستری باشم رو هم بگید ممنون

پاسخ دکتر:
جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است، میتوانید انجام دهید اما ضریب چربی بی ام آی، شما چون زیر ۴۰ هست، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرید. هزینه جراحی لاغری، اسلیو معده 20 الی 26 میلیون تومان با توجه به منگنه های که استفاده می شود متغییر است، این عمل قابلیت بازگشت ندارد بعد از انجام عمل حدود دو روز در بیمارستان و دو روز در خانه باید دوران نقاهت را سپری کنید.  

مشاهده کامل

در حالتی هزینه عمل باي پس يا بالون معده در بیمه های تکمیلی قابل پرداخت است که بی ام آی افراد بالای 40 باشد تا جنبه درمانی پیدا کند در غیر اینصورت جنبه زیبایی پیدا می کند با توجه به شرکت بیمه گرتون، و مراکز طرف قراردادش باید به همان مراکز با ارایه معرفی نامه مراجعه نمایید.

مشاهده کامل

پرسش:
سی و هشت سال دارم و قدم یک متر و شصت با وزن هشتاد و شش با شاخص شما حدود سی و سه و نیم کیلو اضافه وزن دارم فشارخون بالا دارم و دارو استفاده میکنم آپاندیس و کیسه صفرا رو برداشتم و یک عمل سزارین داشتم آیا من میتونم عمل کوچک کردن معده داشته باشم؟ در صورت مثبت بودن چطور میتونم وقت عمل بگیرم ؟ و حدودا بعد عمل چقدر نیازه ایران بمونم

پاسخ دکتر:
از آنجایی که فشارخون بالا  یکی دیگر از بیماری جدی مرتبط با وزن و چاقی می باشد به شما اجازه می دهد یک کاندید خوب برای جراحی لاغری اسلیو معده باشید با شماره  09014966767 تماس بگیرید تا مشاوره قبل از عمل شوید، معمولا 2 روز بعد از عمل لاغری بستری می مانید گاهی اوقات سه روز و بعد از ترخیص کارهای روزمره را می توانید انجام دهید، دو یا سه روز استراحت در منزل الزامی است، سفر پس از جراحی لاغری هیچ محدودیتی ندارد  و می توانید همان روز  پس از بهبود نسبی، با هواپیما به منزل بازگردید اما بهتر است پس از اتمام دوران نقاهت و بدون نگرانی مسافرت کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
عمل اسلیو تو بیمارستان عرفان نیایش  اگر اضافه وزن ۱۴کیلو هم باشه این عمل رو انجام میدین؟

پاسخ دکتر:
کاهش وزن به روش جراحی اسلیو معده به همه توصیه نمی شود، اگر استعداد چاقی نداشته باشید با اضافه وزن ۱۴ کیلو نمی توانید این عمل را انجام دهید.

مشاهده کامل

پرسش:
من 83 کیلو هستم ميخوام 60 کیلو شم چه عملی برام خوبه و هزینش چند؟

پاسخ دکتر:
اگر استعداد چاقی دارید و یا بیماری های مرتبط با چاقی مانند دیابت، فشارخون و… جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است در غیر اینصورت با این اضافه وزن بهتر است که عمل پلیسه انجام دهید.

مشاهده کامل

پرسش:
بی ام ای بدن من 28 و میخوام اسلیو انجام بدم بعد عمل اسلیو میتونم باردار شم مشکلی برای بارداری نیست کمبود ویتامین روی جنین تاثیری نداره؟ چند ماه بعد اسلیو میشه باردار شد؟

پاسخ دکتر:
تنها افراد چاقی که شاخص توده ی بدنی (BMI) بالای ۳۰ داشته باشند می توانند اسلیو معده انجام دهند، 6 ماه پس از جراحی لاغری و با ثابت شدن وزنتان می توانید باردار شوید یک خانم قبل از بارداری باید به وزنی ثابت دست پیدا کند تا برای جنین خود مواد غذایی مورد نیاز را تامین کند بارداری در حین کاهش وزن سریع مناسب نمی باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
۸ سال حلقه معده دارم در اندوسکوپی که ۲ هفته قبل انجام دادم گفتن رفلاکس معده دارم و قبل حلقه معده هم رفلاکس داشتم، می توانم عمل اسلیو معده انجام دهم؟

پاسخ دکتر:
به دلیل اینکه قبلا جراحی لاغری از نوع حلقه انجام داده اید و معده شما دستکاری شده است باید از نزدیک توسط دکتر عنبرا ویزیت شوید.

مشاهده کامل

پرسش:
اقای دکتر چند ساعت بعداز عمل باید راه رفت و در طول دو روز بستری چه چیز های میتوان خورد یا آشامید در ضمن پمپ درد استفاده‌اش ضرر نداره و شما توصیه میکنید?

پاسخ دکتر:
یک روز پس از جراحی، می توانید شروع به راه رفتن کنید، بلافاصله بعد از عمل اسلیو  تنها اجازه نوشیدن مایعاتی همچون آب، نکتار های رقیق، چای، آب گوشت و آب سیب را دارید رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده شما با غذاهای بدون قند مانند شیر بدون چربی، سوپ رقیق شروع می شود درد پس از جراحی لاغری مشکل حادی نیست و نیازی به استفاده از پمپ درد نیست زیرا می توان با مسکن ها درد را آرام کرد.

مشاهده کامل

پرسش:
Bmi من ۳۶ هست و انسولینم بالاست میتونم اسلیو انجام بدم ؟؟ و اینکه بیمه قبول میکنه ؟؟

پاسخ دکتر:
بله انجام جراحی اسلیو معده برای شما فراهم است همچنین جراحی لاغری به درمان دیابت نوع دو شما کمک می کند کاهش وزن، تولید انسولین را بیشتر  و قندخون را تنظیم می کند.

مشاهده کامل

پرسش:
من خیلی دوست دارم عمل اسلیو معده رو انجام بدم ولی نمیتونم زیاد هزینه کنم میخواستم بپرسم جایی هست با دفترچه تامین اجتماعی انجام بدم البته بیمه آتیه سازان که برای بازنشته ها ست دارم ولی فکر نکنم هزینش رو پرداخت کنه چکار باید بکنم

پاسخ دکتر:
در حال حاضر بیمه های تکمیلی مثل آتیه سازان و بیمه های پایه مثل بیمه تامین اجتماعی، پرداخت بخشی از هزینه را تنها به بیمارانی را که BMI بالای 40 دارند می پذیرد برای اینکه بتوانید هزینه تقریبی خود را محاسبه کنید باید سقف و درصد پرداختی بیمه خود را بدانید حتما قبل از عمل با توجه به تغییراتی که در نوع پوشش بیمه رخ میدهد اطلاعات کافی از بیمه خود داشته باشید.

مشاهده کامل

پرسش:
85کیلو با قد ۱۶۵ هستم میخام اسلیو کنم و اینکه نمیخام کمتر از ۶۰ بشم این امکان هست که معدمو کمتر اسلیو کنین یا حتما مقدار مشخص و ثابتی رو برا همه داریم؟

پاسخ دکتر:
با انجام جراحی اسلیو معده کاهش وزن تا رسیدن به وزن 68 کیلو دارید نه کمتر و امکان اینکه بیمار دچار لاغری بیش از حد گردد وجود ندارد.

مشاهده کامل

خیر مشکلی نخواهد داشت، در صورتی که  از چاقی مفرط رنج می برید بهترین راه حل دائمی، انجام جراحی لاغری، اسلیو معده است.

مشاهده کامل

پرسش:
۳۵ سال سن دارم من وزنم حدود 135 کیلو ، قدم حدود ۱۸۷، دیابت هم دارم ولی انسولین نمیزنم فقط قرص میخورم زیاد بالا نیست. حالا اقای دکتر برای من چه نوع عمل خوبه و کی و کجا مراجعه کنم لطفا راهنمایی کنید؟

پاسخ دکتر:
با توجه به بی ام آی یا شاخص توده بدنی بالای  ۳۵ که دارید، عمل اسلیو معده  مناسب شما می باشد همچنین افراد دیابتی که مصرف دارو نتواسته قند خون آنها را تنظیم کند، درمان دیابت با جراحی اسلیو معده بصورت غیرمستقیم با کاهش وزن بیمار امکان پذیر است.
برای تکمیل شدن مراحل عمل به خط ۰۹۰۱۴۹۶۶۷۶۷ واتساپ یا تلگرام کنید تا توضیحات داده شود.

مشاهده کامل

هدف هر دو جراحی، دستیابی به وزنی ایده آل و حفظ آن می باشد این که کدام نوع عمل برای شما جواب می‌دهد برای افراد مختلف متفاوت است.  هر دو عمل نتایج رضایت بخشی را به همراه داشته است اما اگر صحبت به برتری و مقایسه باشد، جراحی اسلیو معده بهتر است و تفاوت آنها در نحوه انجام جراحی، هزینه و عوارض بعد از جراحی لاغری می باشد که  جراحی اسلیو معده با تمام مزایای قابل توجهی که دارد، هزینه اش از جراحی بای پس معده کمتر و به صرفه تر است بعد از جراحی اسلیو معده، در صورت نیاز می توانید دیگر جراحی های لاغری را انجام داد.

مشاهده کامل

پرسش:
آیا برای ۲۲ کیلو اضافه وزن اسلیو را توصیه میکنید؟ (سابقه فشار خون و چاقی معمولی در خانواده داریم) معده درد های عصبی و و زیادی دارم بعد عمل مشکل ایجاد خواهد کرد؟

پاسخ دکتر:
کاهش وزن به روش جراحی اسلیو معده برای افراد چاقی که شاخص توده ی بدنی (BMI) بالای ۳۰ داشته باشند مناسب است اما در صورتیکه با محاسبه BMI عدد بدست آمده زیر 30 باشد و استعداد چاقی در خانواده و بیماری مرتبط با چاقی مانند فشارخون داشته باشید باز هم کاندید مناسبی برای این جراحی لاغری می باشید

مشاهده کامل

پرسش:
من وزنم 130 کیلو هستش سن منم سی هشت خیلی خیلی رنج میبرم از چاقی خودم به خدا صد بارم رژیم گرفتم ولی نمیشه خیلی هم دوست دارم که انحام بدم این عملو ولی شنیدم خیلی زیاده پول عملش میشه بیزحمت هزینشو بهم بگین

پاسخ دکتر:
اگر با ورزش و رژیم غذایی موفق به کاهش وزن نشده اید اسلیو معده گزینه مناسب برای جراحی لاغری می باشد، یکی از علت های بالا بودن هزینه عمل لاغری مثل اسلیو معده ، وسایل جراحی است، جنس لوازم آمریکایی و اروپایی با کیفیت بالا می باشد، که به طبع جراحی پرهزینه تر خواهد شد  هزینه جراحی اسلیو معده در بیمارستان عرفان در حال حاضر 20 تا 26 میلیون باتوجه به کارتریج یا استاپلر متفاوت است ، اگر تحت پوشش بیمه های تکمیلی و پایه باشید شرکت های بیمه اغلب پرداخت بخشی از هزینه جراحی  را تقبل می کنند.

مشاهده کامل

پرسش:
ممکنه در مورد پلیسه معده بیشتر توضیح بدید قسمتی از معده که اصطلاحا پلیسه میشه حتما باید به اسلیو تبدیل بشه یا همیشه میتونه بمونه ؟ برای اندوسکوپی های بعدی یا احتمالا و تشخیص سرطان مشکل ایجاد میکنه؟

پاسخ دکتر:
در عمل پلیسه معده بخش زیادی از حجم معده با روش لاپاراسکوپی کم می شود اما معده به هیچ عنوان برش نمیخورد بلکه با تا کردن و بخیه زدن بخش هایی از معده، جمع شده و حجمش کاهش پیدا می کند بر خلاف عمل اسلیو این عمل برگشت پذیر است و معده میتواند به حالت اول خود بازگردد و با انجام این عمل برای جراحی های لاپاراسکوپی بعدی مشکلی ایجاد نمی شود.

مشاهده کامل

پرسش:
قد 160،وزن 84 دارم در خانواده سابقه فشار خون بالا، دیابت و چاقی داریم. تیروئید کم کار دارم. و دارو مصرف می کنم. کدام عمل برای من مناسب است؟ و کاهش وزن تا 50 کیلو ممکن است؟ و چه مدت بعد عمل ورزش بدن سازی را می توانم مجدد شروع کنم؟ چون در شهرستان هستم راهنمایی بفرمایید که چه طور ویزیت های اولیه را انجام دهم؟

پاسخ دکتر:
اسلیو معده برای شما مناسب است جراحی لاغری اسلیو معده نسبت به سایر روش ها عوارض و چالش های کمتری داشته و موجب درمان بیماری های فشارخون بالا، دیابت و  سایر بیماری های مرتبط با چاقی نیز می شود کاهش وزن حداکثر برای شما تا 64 کیلو باتوجه به رعایت رژیم غذایی توصیه شده و ایجاد تغییرات اساسی در سبک زندگی امکان پذیر است و امکان اینکه دچار لاغری بیش از حد داشته باشید وجود ندارد، اگر ساکن تهران نیستید نیاز به مراجعه تا زمان عمل ندارید از طریق تلگرام با شماره ۰۹۰۱۴۹۶۶۷۶۷ کارهایتان انجام می شود.

مشاهده کامل

پرسش:
قصد انجام عمل اسلیو رو دارم، منتها الان در دوران شیردهی هستم. دخترم ۱ سالش هست فقر آهن هم دارم حالا میخاستم بدونم در این شرایط آیا باید صبر کنم دوران شیردهی تموم بشه و فقر آهن رو رفع کنم بعد عمل انجام بشه؟

پاسخ دکتر:
امکان انجام عمل اسلیو معده برای شما بعد از رفع کمبود آهن وجود دارد ، بعد از ۶ ماه که از زایمان گذشته باشد انجام  عمل لاغری مشکلی ندارد، شیردهی برای بلامانع است.

مشاهده کامل

پرسش:
با وزن ۱۲۲ و قد ۱۵۷ تصمیم به جراحی لاغری دارم، با انجام عمل اسلیو معده عوارضی نظیر پیری زودرس و ریزش مو برایم بوجود می آید یا نه؟

پاسخ دکتر:
عمل اسلیو معده باعث حداقل افزایش عمر ۱۵ ساله می شود، می توانید از  داروی پیشگیری ریزش برای مو سرتان استفاده کنید. برای اطلاع از عوارض جراحی به لینک زیر مراجعه کنید: عوارض جراحی اسلیو معده

مشاهده کامل

پرسش:
عمل لاپاراسکوپی اسلیو بیمارستان عرفان برا عمل بیمه تامین اجتماعی قبول میکنه یا آزاده؟ هزینش چقدر؟

پاسخ دکتر:
در بیمارستان عرفان به دلیل حضور جراحان متخصص لاپاروسکوپی، بسیاری از جراحی‌ ها اعم از جراحی های لاغری با روش لاپاراسکوپی انجام می شود، اگر می خواهید هزینه عمل لاغری شما با بیمه تامین اجتماعی محاسبه شود باید جنبه درمانی داشته باشد لذا بی ام آی شما باید بیشتر از 40 باشد هزینه عمل اسلیو معده 20 تا 27 میلیون با توجه به منگنه های که استفاده می شود متفاوت است که ابتدا در بیمارستان خصوصی عرفان پرداخت انجام می شود و بعد از گذراندن مراحل عمل اسلیو معده با بردن معرفی نامه خود به مرکز بیمه درصدی از هزینه را از بیمه مربوطه دریافت می کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
۳۵ سالمه و قدم ۱۵۷ وزنم ۹۵ من میتونم عمل اسلیو معده انجام بدم؟ و اینکه من ۱۰ سال پیش جراحی کیسه صفرا داشتم و الان کیسه صفرا ندارم ایا مشگلی داره یا نه؟

پاسخ دکتر:
اگر استعداد چاقی دارید و یا بیماری مرتبط با چاقی مثل دیابت، کبدچرب و… می توانید اسلیو معده انجام دهید،نداشتن کیسه صفرا بعد از جراحی لاغری اختلالی ایجاد نمی کند بهتر است بعد از جراحی لاغری اسلیو از غذاهای پرچرب دوری کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
هزینه عمل اسلیو در حال حاضر چقدر است ؟ کل پروسه کار چقدر است، کلا چند روز قادر به فعالیت نیستم؟ با رزرو وقت آنلاین وقت عمل رو رزرو میکنم یا وقت ویزیت رو؟

پاسخ دکتر:
در حال حاضر هزینه جراحی اسلیو معده  20 الی 26 میلیون تومان با توجه به منگنه های استفاده شده در عمل متغییر می باشد. دوران نقاهت پس از عمل اسلیو معمولا دو شب در بیمارستان بستری هستید و یک هفته استراحت و ریکاوری در منزل کافی است با نوبت گرفتن آنلاین وقت ویزیت تعیین می شود برای رزرو نوبت عمل لاغری حضورا و بعد از معاینه و تایید پزشک وقت جراحی داده میشود.

مشاهده کامل

پرسش:
میخواستم بدونم آیا بعد از عمل اسلیو معده چه مدت بعد میتونیم عمل زیبایی بینی انجام بدیم؟

پاسخ دکتر:
یک سال بعد از انجام جراحی لاغری می توانید اقدام به عمل بینی کنید زیرا افزایش وزن تا حد زیادی علاوه برا اندام بر ظاهر صورت هم تاثیر گذار می باشد،تغییرات وزنی مستقیم بر روی نتیجه جراحی بینی شما تاثیری  ندارد ولی این تغییرات وزنی، تناسب و تعادل صورت و بینی شما را به هم میزند. رسیدن به یک وزن ایده آل بعد از عمل اسلیو معده و ثابت نگه داشتن وزن خود بعد از جراحی می تواند فرم بینی شما را تغییر ندهد.

مشاهده کامل

پرسش:
من بیمه ام ( بیمه سلامت همگانی) هست، بنده بی ام ای بالای 45 دارم جناب آقای دکتر بنده را با بیمه سلامت عمل می کنند؟ یا به صورت آزاد انجام می دهند و بیمارستان های طرف قرارداد با بیمه سلامت شما اطلاع دارین کجا هست؟

پاسخ دکتر:
با دفترچه بیمه سلامت امکان پرداخت بخشی از هزینه جراحی لاغری اسلیو معده وجود ندارد. اما بیمه های دیگر مانند بیمه تکمیلی، بیمه تامین اجتماعی، بیمه فرهنگیان و…  پرداخت قسمتی از هزینه اسلیو معده را باتوجه به بالای 40 بودن بی ام آی بدن بیمار برعهده می گیرد در حال حاضر جراحی لاغری توسط دکتر عنبرا تنها در بیمارستان خصوصی عرفان انجام می گیرد.

مشاهده کامل

پرسش:
درمورد هزینه عمل اسلیو معده  و اینکه معمولا چند روز پس از عمل بیمار بایستی که در بیمارستان بستری باشه توضیحاتی بفرمایید؟

پاسخ دکتر:
هزینه جراحی لاغری اسلیو 20 تا 26 میلیون بسته به منگنه های که استفاده می شود متفاوت است، بعد از انجام عمل حدود دو روز در بیمارستان بستری هستید.

مشاهده کامل

پرسش:
من قدم ۱۶۹ و وزنم ۸۵ هستش همه روش های لاغری رو امتحان کردم اما تاثیر گذار نبوده سوالم این هستش که ایا برای این اندازه اضافه وزن عمل اسلیو انجام میشود ؟ و اینکه ایا عمل اسلیو معده باعث ریزش مو میشود؟

پاسخ دکتر:
اگر عدم موفقیت در کاهش وزن علی رغم انجام روش های دیگر به صورت جدی داشته اید و یا نداشتن بیماری که منجر به چاقی بیش از حد شده باشد شما کاندید مناسب جراحی لاغری برای اسلیو معده می باشید ریزش مو بعد از جراحی اسلیو معده طبیعی و موقتی بوده و اغلب ناشی از کمبود پروتئین می باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
٣٤ سالمه وزنم ١٤٠ قد ١٨٠ اول ميخواستم بدونم چه جراحى مناسب بنده هست؟ آيا واقعاً آدم احساس افسردگى ميكنه و طورى ميشه كه ديگه آب رو هم به راحتى نميتونه بخوره؟

پاسخ دکتر:
شاخص توده بدنی شما با توجه به قد و وزنی که دارید بالای 40 می باشد و شما کاندید مناسبی برای عمل اسلیو معده می باشید اسلیو معده  فقط در ابتدا به مایعات ر رژیم غذایی بعد از عملقیق محدود می شود نه برای همیشه، پس از گذراندن دوران نقاهت یک ماهه سپس خوردن وعده های غذاهای جامد را نیز پیدا می کنید فقط به علت کوچک شدن ظرفیت معده بیمار پس از جراحی، زودتر احساس سیری کرده و قادر نیست مانند گذشته غذا بخورد.

مشاهده کامل

پرسش:
آیا بعد از عمل اسلیو امکان ضعف بدن و بی حالی وجود دارد؟ چون اطرافیان که عمل کردند اکثرا ضعیف و بی حالند و زیر سرم میروند میخواستم بدونم بعد عمل اسلیو هم چنین هست یا خیر؟

پاسخ دکتر:
در عمل اسلیو این اتفاقات نمیفتد و عوارض جراحی اسلیو کمتر از سایر جراحی های لاغری است.

مشاهده کامل

پرسش:
بعد از عمل اسلیو، دو طرف معده که توسط منگنه بهم متصل شده اند مثل بخیه پوست بهم جوش میخورند ؟ یا اینکه توسط منگنه ها برای همیشه به هم متصل می مانند؟

پاسخ دکتر:
در آخرین مراحل جراحی اسلیو معده بعد از برداشتن  قسمت زیادی از معده، قسمت باقی مانده با منگنه های جراحی بسته می شود و جوش میخورند.

مشاهده کامل

پرسش:
37 سالمه پر خوری نمیکنم و به صورت معمولی غذا میخورم ولی اضافه وزن دارم و وقت ورزش زیاد ندارم قدم 190 هست و وزنم 130 شما چه عملی را برای من توصیه میکنید

پاسخ دکتر:
میتوانید جراحی اسلیو معده انجام دهید اما درمان چاقی با جراحی لاغری تنها یک روش کمکی برای کاهش وزن است و بیمار بایستی تا آخر عمر از رژیم غذایی مناسب بعد از عمل لاغری و تحرک بدنی پیروی کند تا به وزن قبل از جراحی بازنگردد.

مشاهده کامل

پرسش:
وزن من ۸۷ و قدم ۱۶۰ هست آیا میتونم عمل اسلیو انجام بدم ..از رژیمهای مختلف استفاده کردم و حتی با ورزش وزنم کم نشده یا اگر ۲ کیلو به زور کم شم دوباره ۴ کیلو اضافه میکنم و شدیدا از لحاظ ژنتیکی استعداد دارم و اینکه چه مدت تو نوبت باید بمونم . ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دکتر:
با توجه به BMI بدنی، شما دارای چاقی مفرط هستید، و شرایط عمل را دارید بعد از انجام چکاپ و آزمایشات ۱۰ روز بعد برای شما وقت جراحی اسلیو معده گذاشته می شود.

مشاهده کامل

پرسش:
بی ام ای ۴۴ دارم دو تا زایمان در سه سال گذشته داشتم الان ۱۰ ماه از زایمانم میگذره کیسه صفرا رو بعد از زایمان اول مجبور شدم در بیارم و بدن خیلی ضعیفی دارم آیا میتونم عمل اسلیو رو انجام بدم؟ به خاطر نداشتن صفرا به کبدم فشار نمیاد؟ و اینکه چون از لحاظ ویتامینها ضعیف هستم رو اعصابم تاثیر نمیزاره؟

پاسخ دکتر:
با این شرایطی که دارید می توانید جراحی اسلیو معده کنید و هیچ اتفاق بدی برای شما نمی افتد کبد انسان به اندازه کافی برای هضم غذا، صفرا تولید می کند با نبود کیسه صفرا، صفرا به جای ذخیره شدن در کیسه صفرا، از کبد و توسط مجرای صفراوی به روده کوچک می ریزد.  

مشاهده کامل

پرسش:
بنده با وزن ۱۰۷ وقد ۱۶۵ و بیماری کبد چرب خروپف شدید پا درد زانو درد هنگام راه رفتن نفس زدن شدید آقای دکتر حقیقت همه ای بیماری را دارم یکی برای هزینه مشکل دارم و یکی ترس بعد از عمل واقعا روحیه خودم از دست دادم

پاسخ دکتر:
BMI (شاخص توده بدنی) شما بالای ۳۵ میباشد درمان چاقی شما با جراحی اسلیو معده امکان پذیر است و مشکلات دیگر شما هم با عمل اسلیو معده رفع خواهد شد. اسلیو معده در میان روش های دیگر  کمترین خطرات جراحی لاغری را به همراه دارد این عمل خیلی برای شما مناسب است نگران نباشید عارضه ای ندارد بیمه ها مانند بیمه تکمیلی، بیمه تامین اجتماعی، بیمه فرهنگیان و…  پرداخت قسمتی از هزینه اسلیو معده را باتوجه به بالای 40 بودن بی ام آی بدن بیمار برعهده می گیرند.

مشاهده کامل

پرسش:
خواستم بدونم من شکمم سه بار به خاطر کیست هیداتید کبد و کیسه صفری باز شده، حالا میتونم بای پس معده انجام بدم؟

پاسخ دکتر:
بله امکان انجام جراحی لاغری برای شما وجود دارد، معمولا عمل بای پس معده با  لاپاراسکوپی برش های ریز روی شکم بین ۲ تا ۵ شکاف ایجاد می شود.

مشاهده کامل

پرسش:
پسر من با وزن ۱۶۰ با قد ۱۵۹ با چاقی ژنتیکی اگر عمل اسلیو معده انجام دهد آیا دوباره بر می کند?

پاسخ دکتر:
تا زمانی که بیمار از دستورالعمل های پزشک پیروی کند، امکان بازگشت وزن پس از جراحی لاغری وجود نخواهد داشت در واقع اگر پس از عمل اسلیو معده عادات خود را تغییر ندهند ممکن است با پرخوری و عدم تحرک معده گشاد شده و به سادگی وزن کاهش داده باز گردد.

مشاهده کامل

پرسش:
خواهر من در آلمان زندگی میکنه میخواد برای عمل کوچک کردن معده بیاد ایران میخوام هزینه عمل و اینکه بعد از عمل چند روز باید ایران بمونه رو بدونم چون فقط ۱۰ روز میتونه ایران بمونه

پاسخ دکتر:
هزینه عمل اسلیو  از ۱۸ تا ۲۴ میلیون متغیر است به علت تفاوت در ارزش ارز، هزینه  نسبت به انجام عمل در کشور های خارجی برای مسافران خارجی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود .بیمار می‌تواند ظرف دو تا سه هفته پس از جراحی بهبود یابد و اگر شغل وی فعالیت خفیفی داشته باشد می‌تواند به کارش ادامه دهد اما اگر زمان کمتری را می توانند در ایران باشند سفر هوایی پس از جراحی لاغری هیچ محدودیتی نداشته  می توانند همان روز جراحی با هواپیما به منزل بازگردند اما بهتر است دوره نقاهت پس از عمل را در تهران بگذرانند تا سلامت آنها از هر لحاظ پس از جراحی لاغری کنترل شود.

مشاهده کامل

پرسش:
٧٠كيلو وزن دارم قدم ١٥٦ براي رسيدن به وزن ٥٧ كيلو چه روشي مناسب تراست؟ درمورد يه نوع جراحي لاغري هم شنيدم كه باعث افزايش ترشح انسولين ميشه ايا شما انجام ميديد؟

پاسخ دکتر:
اگر با رژیم غذایی و ورزش موفق به کاهش وزن خود نشده اید و دیابت نوع دو دارید و با دارو نتواسته اید قند خون خود را تنظیم کند با عمل اسلیو معده به صورت غیرمستقیم می توانید باعث بهبود آن شوید، کاهش وزن و لاغری ناشی از این جراحی باعث تنظیم قند خون و بهبود دیابت در فرد می گردد

مشاهده کامل

پرسش:
تقریبا 1سالی هست که فتق ناف دارم و باید جراحی بشم شکمم چربی داره خواستم بدونم آیا میشه عمل اسلیو و فتق را با هم انجام داد یا اگر نمیشه اولویت با کدومه؟

پاسخ دکتر:
بله درصورت معاینه کامل و دقیق پزشک مشخص می شود که آیا شما می توانید همزمان این دو را با جراحی لاپاراسکوپی انجام دهید یا نه ؟ این روش ممکن است برای بعضی  از افرادی که قبلا جراحی شکم داشته اند یا تحت شرایط درمانی خاصی هستند مناسب نباشد .

مشاهده کامل

پرسش:
هزینه حلقه معده چقدر هست، چه مدت بعد حلقه باید خارج شود، آیا چاقی برگشت پذیر است؟

پاسخ دکتر:
در روش جراحی لاغری، حلقه معده به علت اینکه فرد بعد از جراحی دیگر مثل گذشته نمی تواند از رژیم غذایی سالم بهره ببرد و جزو ایمن ترین روش جراحی لاغری محسوب نمی شود

مشاهده کامل

پرسش:
تفاوت وسایل عمل بای پس در چی هست بعضی ها میگن جز امریکایی بقیه بدرد نمیخوره؟

پاسخ دکتر:
کیفیت تجهیزاتی که برای جراحی بای پس معده انجام می گیرد متفاوت است.

مشاهده کامل

در حالتی بیمه هزینه عمل لاغری را پوشش می دهد که بی ام ای (BMI) شاخص توده بدنی افراد حداقل 40 باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
من سنگ کلیه و کم کاری تیروئید دارم میتونم عمل اسلیو معده رو انجام بدم؟

پاسخ دکتر:
با توجه به اینکه کاهش وزن و لاغری کمک به دفع راحت تر سنگ کلیه می کند جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است همچنین با وجود کم کار بودن تیروئید باز هم نتیجه جراحی لاغری رضایت بخش خواهد بود.

مشاهده کامل

پرسش:
دارای بیماری آرتریت روماتوئید هستم و درد و سایش مفصل دارم و حتما باید وزن کم کنم…داروهای متعدد از جمله کورتون و متوتروکساید مصرف میکنم. چربی و فشار خون هم دارم. پارسال با جراحی رحم و تخمدان رو درآوردم. که بیشتر باعث اضافه وزنم شد. اولا آیا من مناسب جراحی اسلیو هستم و بعد از جراحی میتوانم قرص های معمولم را استفاده کنم؟

پاسخ دکتر:
باتوجه به بیماری هایی که دارید جراحی لاغری اسلیو معده مناسب شما است، از یک ماه بعد از عمل اسلیو معده مصرف دارو برای بیماری های گوناگون مانند افراد دیگر می باشد و بلامانع است.

مشاهده کامل

پرسش:
مبتلابه فلج اطفال هستم و حرکت خیلی کمی دارم و وزنم خیلی بالاست آیا پلیسه معده برایم خطری دارد؟

پاسخ دکتر:
با توجه به وضعیت شما جراحی پلیسه معده توصیه نمی شود و بهتر است از طریق رژیم لاغری صحیح وزن تان را کنترل کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
ببخشید من گیاه خوار هستم آیا امکان عمل برای بنده هست ممکنه عوارضی داشته باشه؟

پاسخ دکتر:
امکان انجام جراحی لاغری برای شما میسر است اما قبل از جراحی لاغری یکسری دارو برایتان تجویز می شود که باید مصرف کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
دکتر 31سال سن دارم 182 قدمه 108 وزن، ورزش هم میکنم شکم ندارم نیازی به عمل لاغری هست؟

پاسخ دکتر:
باتوجه به قد و وزنتان شما در محدوده چاقی نوع اول (معمولی) قرار دارید و نبود چربی اضافی در ناحیه شکم نیازی به جراحی لاغری ندارد از طریق ورزش و رژیم غذایی وزنتان را کاهش دهید.

مشاهده کامل

پرسش:
من ۲۱ سالمه مشکل دیابت بالا و کلسترول و کبد چرب گرد ۳ دارم با این مشکلات میشه اسلیو کنم؟ وزنم ۱۵۰ کیلو مشکلاتم با این عمل رفع میشه؟ آیا خطری برام نداره؟

پاسخ دکتر:
اگر بی ام آی یا شاخص توده بدنی شما بالای ۳۰ یا ۳۵  باشد درمان دیابت با جراحی اسلیو معده امکان پذیر است و مشکلات دیگر شما هم با عمل اسلیو معده رفع خواهد شد. اسلیو معده در میان روش های دیگر  کمترین خطرات جراحی لاغری را به همراه دارد.

مشاهده کامل

پرسش:
عمل لاغری میخواستم برای مادرم سوال اول اینکه ایشون برونشیت دارن و دچار تنگی‌ نفس آیا در بیهوشی براشون مشکلی پیش نمیاد؟ سوال دوم اینکه ایشون بیمه نیروهای مسلح هستن تقریبا کامل ترین بیمه آیا عمل شما شامل بیمه میشه یا خیر؟ و اگه امکان داره در مورد هزینه هم لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دکتر:
پزشک ریه مادرتان باید تایید کنند که این عمل برایشان مشکلی ندارد اگر شاخص توده بدنی یا همان بی ام آی بدنشان بیشتر از ۴۰ باشد، بیمه نیروهای مسلح بر حسب قراردادی که با شما دارد هزینه جراحی لاغری را به شما برمی گرداند.

مشاهده کامل

پرسش:
من از 6 سالگی دچار دیابت نوع 1 وابسته به انسولین هستم، که مدتی پیش دکتر متخصصم به علت اضافه وزن زیادم تشخیص نوع 2 هم دادند، آیا عمل اسلیو یا بای پس معده برای شخص وابسته به انسولین شدنی است؟

پاسخ دکتر:
عمل اسلیو معده به صورت غیرمستقیم باعث بهبود دیابت نوع دو در افراد بیش از حد چاق می شود و حداقل تا ده سال قند خون با کاهش وزن تنظیم خواهد شد مطمئنا جراحی اسلیو معده با کاهش شدت دیابت نوع دو، کاهش داروهای مصرفی در طول روز و یا حتی برطرف کردن بیماری برای افراد بیش از اندازه چاق ارزش آن را دارد.

مشاهده کامل

پرسش:
37 ساله هستم، فیبروم رحم دارم، ۷ سال هست قرص ضد بارداری خارجی برای جلوگیری از خونریزی شدید و کوچک ماندن فیبروم می خورم، قد من ۱۷۵ وزنم ۱۰۳، با این شرایط می توانم اسلیو معده انجام دهم؟ رژیم و ورزش هم انجام دادم به سختی وزن کم می کردم. و با بیمه تامین اجتماعی میشه انجام داد؟

پاسخ دکتر:
جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است میتوانید انجام دهید اما ضریب چربی (BMI)، شما چون زیر ۴۰ هست، شامل بیمه نمی شوید.

مشاهده کامل

پرسش:
۲۵ سالم هست قدم ۱۶۹ وزنم ۸۴ میخواستم بدونم شرایط انجام عمل پلیسه رو دارم آیا بیمه تکمیلی رو شامل میشه؟ هزینه عمل پلیسه چقدر است؟

پاسخ دکتر:
هزینه جراحی لاغری پلیسه حدوداً 14 میلیون تومان با توجه به نوع وسایلی که انتخاب می کنید می باشد، بیمه تکمیلی هزینه پلیسه رو تقبل نمی کند.

مشاهده کامل

استفاده از قلیان،سیگار یا مشروبات الکی بعد عمل جراحی لاغری،  باعث بازگشت غذا از معده به دهان و یا افزایش احتمال خونریزی گوارش خواهد شد استفاده از مشروبات الکی بعد از انجام عمل اسلیو معده بیش تر از سیگار و قلیان مضر است لذا تا دو ماه مصرف الکل، سیگار و مواد مخدر باید قطع شود.

مشاهده کامل

خطر مرگ ناگهانی در افراد چاق بیشتر از عمل لاغری است از عوارض جراحی چاقی احتمال نشت و کمتر از یک درصد احتمال خونریزی و عفونت وجود دارد، احتمال مرگ و میر ناشی از جراحی لاغری نسبت به افراد مبتلا به چاقی مفرط بسیار کمتر است.

مشاهده کامل