سوالات متداول

با توجه به این که این جراحی لاغری کمتر از یک ساعت طول می کشد لذا کل زمان بیهوشی نیز کمتر از یک ساعت طول می کشد ولی یک تا 2 ساعت زمان ریکاوری نیاز است.

مشاهده کامل

پرسش:
هزینه جراحی اسلیو (لاپاراسکوپی) معده و طول درمان آن چقدر و قابلیت بازگشت دارد؟

پاسخ دکتر:
هزینه جراحی لاغری،  اسلیو معده   20 الی 26 میلیون تومان با توجه به وسایل مصرفی متغییر می باشد، یک هفته طول درمان دارد. خیر این عمل قابل بازگشت نیست و عوارضی ندارد.

مشاهده کامل

پرسش:
کاهش وزن تا چه مدت ادامه می یابد ممکن است از حالت نرمال هم لاغر تر شویم ؟

پاسخ دکتر:
کاهش وزن تا bmi  25 ادامه می یابد و امکان اینکه بیمار دچار لاغری بیش از حد گردد وجود ندارد.

مشاهده کامل

منابع علمی انجام سن این عمل را از 8 سال تا 65 سالگی توصیه می کنند.

مشاهده کامل

پرسش:
جراحی لاغری بجز کاهش وزن چه بیماری هایی را درمان می کند؟ آیا بیمارانی که دیابت نوع 2، چربی خون، کبد چرب یا فشار خون دارند می توانند جراحی لاغری انجام دهند؟  

پاسخ دکتر:
با توجه به اینکه یکی از درمان های دیابت نوع 2 ، چربی خون و کبد چرب و فشار خون ( سندروم باریتریک) این نوع جراحی ها می باشد لذا اکثر این اختلالات چهار تا 6 ماه بعد از عمل بهبود می یابند. و بیمار نیاز به مصرف داروهای دیابت چربی خون و فشار خون نخواهد داشت

مشاهده کامل

پرسش:
بیمه تکمیلی چقد از هزینه عمل رو پرداخت میکنه بعد عمل چقد لاغر میشم؟

پاسخ دکتر:
40 درصد وزنی که الان دارید را کم می کنید، بستگی به سقف بیمه شما دارد که چقد از هزینه های شما را پرداخت کند.

مشاهده کامل

با توجه به اینکه این عمل از طریق لاپاراسکوپی (چند سوراخ 5 میلیمتری) انجام می شود  لذا در چندانی بعد از عمل وجود نداشته و قابل کنترل می باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
تصمیم دارم عمل پلیسه معده انجام بدم آیا عوارضی خواهد داشت؟ هم اینکه بعد از ۲ سال من به وزن اولیه ام برمیگردم یا همیشگی هست؟ هزینه اش چقدر می باشد؟

پاسخ دکتر:
خیر این عمل عوارضی ندارد باید رعایت کنید که بازگشت نداشته باشد،  هزینه اخیر عمل پلیسه 9 تا 14 میلیون تومان با توجه به نوع وسایلی که انتخاب می کنید می باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
آیا بیمه های تکمیلی طرف قرارداد بیمارستان عرفان، هزینه عمل لاپروسکوپی درمان چاقی یا بخشی از آن را تقبل می کند؟

پاسخ دکتر:
اگر BMI (توده شاخص بدنی)  شما بیشتر از 40 باشد بیمه بخشی از آن را تقبل می کند طریقه بدست آوردن بی ام آی با اطلاع از قد و وزن مشخص می شود.

مشاهده کامل

پرسش:
عمل اسلیو معده تاثیری در بارداری داره و آیا ممکن که بعد از عمل توانایی بارداری از بین بره؟با توجه به اینکه قسمتی که عمل جذب رو انجام میده حذف میشه در مورد جذب دارو بطور مثال آنتی بیوتیک مشکلی پیش نمیاد؟

پاسخ دکتر:
در عمل اسلیو معده کاری به روده ندارند و جذب مواد مختل نمی شود و شما بعد از 6 ماه می توانید باردار شوید.

مشاهده کامل

حالت تهوع و استفراغ جزء عوارض جراحی اسلیو نیست و بیشتر در روش بای پس رخ میدهد.

مشاهده کامل

پرسش:
 ساكن تهران نيستم، چطور ميتونم بدون حضور در تهران مشاوره  قبل از عمل بشم؟

پاسخ دکتر:
سلام با شماره 09014966767 تماس بگیرید

مشاهده کامل

مدت 2 روز بستری در بیمارستان و 3 روز استراحت در منزل . و بعد از 2 هفته امکان انجام فعالیت های روزمره و حتی فعالیت های ورزشی نیز وجود دارد.

مشاهده کامل

چاقی از عمده عوامل ناباروری می باشد و جراحی چاقی نه تنها برای  خانم های مجرد ضرری ندارد بلکه امکان باروری ایشان را زیاد می کند و در بیمارانی که به علت چاقی دچار نازایی هستند حاملگی بدون نیاز به داروی خاصی 4 تا 6 ماه بعد از عمل امکان پذیر می باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
لاغر شدن من بعد از عمل جراحی چاقی (یا همان جراحی لاغری) چقدر طول می کشد ؟

پاسخ دکتر:
ماه اول 10 تا 15 درصد کاهش وزن پیدا می کند. 30% وزن در عرض سه الی 6 ماه کم می شود اما کاهش وزن می تواند تا 2 سال ادامه پیدا کند.

مشاهده کامل

خروپف شبانه که یکی از نشانه های آپنه خواب می باشد یک تا 2 ماه بعد از جراحی بهبود می یابد. همچنین از پیشرفت بیمار به سمت آلزایمر جلوگیری می کند.

مشاهده کامل

پرسش:
برای جلوگیری از آویزان شدن پوست پس از جراحی چه کاری می توان انجام داد ؟

پاسخ دکتر:
ماهیت کاهش وزن تدریجی بعد از عمل اسلیو نسبت به سایر روش ها این امکان را می دهد که پوست بیش از حد آویزان نشود که البته ورزش مرتب و استخر به طور چشمگیری در کاهش آویزان شدن پوست کمک کننده است.

مشاهده کامل

پرسش:
آیا چاقی برگشت دارد ؟ یعنی بعد از جراحی لاغری امکان دارد که دوباره چاق شوم؟

پاسخ دکتر:
در صورتی که جراحی به صورت صحیح انجام شده باشد و بیمار رژیم بعد از عمل را رعایت بکند برگشت ندارد.

مشاهده کامل

بستگی به مهارت جراح و نوع لوازم دارد که عمده ترین عوارض آن خونریزی و نشت می باشد. که در صورت مهارت جراح نگرانی در این زمینه وجود ندارد. دکتر عنبرا بیش از هزار جراحی اسلیو معده داشته که از این تعداد تنها 6 بیمار عوارض جزئی داشتند که پس از مراجعه مجدد به دکتر کاملا بر طرف شده است.

مشاهده کامل

پرسش:
بیمارانی که از شهرها یا کشورهای دور برای جراحی لاغری می آیند چقدر باید در تهران اقامت داشته باشند؟

پاسخ دکتر:
بیمارانی که از راه دور می آیند پس از یک هفته می توانند به کشور یا شهر خود برگردنند.

مشاهده کامل

پرسش:
بیمه تکمیلی دارم اگه بیمه قبول کنه که عملم زیبایی نیست و معرفی نامه بهم بدن هزینه عمل لاپاروسکوپی بای پس معده یا روشهای دیگه چقدر است؟

پاسخ دکتر:
  هزینه جراحی لاغری  با بیمه بستگی به سقف بیمه شما داره که چقدر از 18 میلیون را پرداخت کند.

مشاهده کامل

پرسش:
من ۴۶ کیلو اضافه وزن دارم ولی از عمل میترسم از آمبولی و بیهوشی نمی‌دونم چکارکنم؟

پاسخ دکتر:
چگونه‌ مدیریت کردن عوارض اسلیو معده در روز مراجعه حضوری و ویزیت به شما توضیح داده خواهد شد که آیا کاندید مناسب جراحی لاغری هستید یا خیر.

مشاهده کامل

پرسش:
تا چند وقت بعد از عمل بای پس کلاسیک نباید قلیان ومشروب استفاده کرد؟

پاسخ دکتر:
تا دو ماه بعد از انجام جراحی بای پس معده باید مصرف مشروبات الکلی و قلیان را قطع کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
آیا بعد از عمل اسلیو باید حتما رژیم بگیریم و ورزش کنیم؟ یا نیازی به این دوکار نیست و وزن خودش کم میشه؟

پاسخ دکتر:
اجرا کردن یک رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری که توسط جراح لاغری تعیین می شود می تواند از بازگشت وزن بعد از جراحی لاغری جلوگیری کند، داشتن ورزش پس از جراحی لاغری و فعالیت های جسمانی برای پایین نگه داشتن وزن به شدت توصیه می شود.

مشاهده کامل

پرسش:
تمام آزمایشاتم رو انجام دادم ولی میترسم که عمل کنم بعد دوباره همانطور چاقیم برگرده نمیدونم چیکار کنم

پاسخ دکتر:
در کاهش وزن حاصل از جدیدترین متد جراحی لاغری، وضعیت متفاوت است و چاقی کاملا قابل درمان است، اگر پزشکتان این عمل را درست انجام بدهند این عمل برگشتی نخواهد داشت و تا زمانی که بیمار از دستورالعمل های پزشک پیروی کند، امکان بازگشت وزن پس از جراحی لاغری وجود نخواهد داشت. داشتن عادات غذایی سالم، تحرک بیشتر پس از جراحی لاغری می تواند به افراد کمک کند تا وزن بیشتری کم کنند.

مشاهده کامل

پرسش:
24 سال سن دارم قدم 145 هست وزنم 92 کیلو کدام عمل برام مناسب هست و هزینش چقدر میشه من مشکل معده دارم (التهاب معده و خراش معده) آیا میشه عمل کنم؟

پاسخ دکتر:
با این اضافه وزنی که دارید جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است، هزینه جراحی لاغری از 20 تا 26 میلیون باتوجه به وسایل مصرفی  متغییر است. یک دوره 10 روزه داروی ضد التهاب مصرف می کنید و بعد آن میتوانید عمل کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
آیا عمل اسلیو در بیمارستان شما با بیمه دانا یا تامین اجتماعی انجام میگردد؟ منظور اینکه به صورت انلاین یا با معرفی نامه بخشی از هزینه عمل توسط بیمه در همان بیمارستان کسر میگردد یا ما باید کل مبلغ عمل را پرداخت کرده وبعد پول خود را از بیمه دریافت نماییم؟

پاسخ دکتر:
پرداخت هزینه جراحی لاغری به این صورت است که ابتدا در بیمارستان خصوصی عرفان پرداخت انجام می شود و بعد از گذراندن مراحل عمل اسلیو معده با بردن معرفی نامه خود به مرکز بیمه درصدی از هزینه را از بیمه مربوطه دریافت می کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
دو سال پیش لیپوماتیک انجام دادم ولی تاثیری نداشته و چاقی ارثی داریم من قدم ۱۵۸ و وزنم ۷۸ شما چه روشی پیشنهاد می کنید؟

پاسخ دکتر:
اگر شما استعداد چاقی دارید و با تغییر رژیم غذایی و ورزش هم نتوانستید وزن کم کنید یه عمل برگشت ناپذیر مثل جراحی اسلیو معده باید انجام دهید.

مشاهده کامل

خیر جراحی های لاغری فقط در بیمارستان خصوصی عرفان انجام می شوند

مشاهده کامل

پرسش:
سیگاری و تریاکی هستم چند جا مراجعه کردم و گفتند که اول باید مدت ۴۵ روز سیگار را ترک کنم و سپس عمل شوم. ترک سیگار برایم سخت است امکان انجامش بدون ترک سیگار هست؟ البته بعد عمل فک کنم بهتر بشه ترکش کرد؟      

پاسخ دکتر:
حداقل تا یک هفته پیش از عمل، مصرف هرگونه دخانیات نوشیدنی الکلی باید قطع شود، اما بعد از انجام جراحی اسلیو معده باید تا دو ماه مصرف سیگار و مواد مخدر را قطع کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
واسه کسایی که ۱۵ کیلو اضافه وزن دارن هم میشه عمل اسلیو معده انجام داد یا نه؟

پاسخ دکتر:
جراحی اسلیو معده برای بیمارانی که حدود ۳۰ تا ۳۵ کیلوگرم اضافه وزن دارند روش مناسبی است،  که ضریب چربی یا  (BMI) آنها باید بین ۳۵ تا ۴۰ باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
کدوم بیمارستان عمل بای پس کلاسیک انجام میده در تهران….آیا باید توی نوبت بمونیم؟

پاسخ دکتر:
هر پزشکی که بای پس معده انجام می دهد تو هر بیمارستان دولتی و خصوصی می تواند این عمل را انجام دهد انجام جراحی بای پس معده توسط تیم ما فقط در بیمارستان خصوصی عرفان نیایش انجام می شود قبل از جراحی لاغری لازم است که یک ارزیابی دقیق و کلی از سلامت بیمار انجام شود که حدود 10 الی 20 روزی میبایست در نوبت بمانید بعد عمل شوید.

مشاهده کامل

پرسش:
عمل اسلیو تو بیمارستان عرفان نیایش  اگر اضافه وزن ۱۴کیلو هم باشه این عمل رو انجام میدین؟

پاسخ دکتر:
کاهش وزن به روش جراحی اسلیو معده به همه توصیه نمی شود، اگر استعداد چاقی نداشته باشید با اضافه وزن ۱۴ کیلو نمی توانید این عمل را انجام دهید.

مشاهده کامل

پرسش:
بی ام ای بدن من 28 و میخوام اسلیو انجام بدم بعد عمل اسلیو میتونم باردار شم مشکلی برای بارداری نیست کمبود ویتامین روی جنین تاثیری نداره؟ چند ماه بعد اسلیو میشه باردار شد؟

پاسخ دکتر:
تنها افراد چاقی که شاخص توده ی بدنی (BMI) بالای ۳۰ داشته باشند می توانند اسلیو معده انجام دهند، 6 ماه پس از جراحی لاغری و با ثابت شدن وزنتان می توانید باردار شوید یک خانم قبل از بارداری باید به وزنی ثابت دست پیدا کند تا برای جنین خود مواد غذایی مورد نیاز را تامین کند بارداری در حین کاهش وزن سریع مناسب نمی باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
من ١٥ كيلو اضافه وزن دارم آيا ميتونم عمل اسليو انجام بدم كه فقط ١٥ كيلو كم كنم؟ اگر نميشه راه ديگه اي براي ١٥ كيلو وجود داره؟

پاسخ دکتر:
اگر استعداد چاقی دارید و با رژیم غذایی باز هم 15 کیلو اضافه وزن دارید می توانید اسلیو معده انجام دهید در غیر اینصورت جراحی پلیسه معده باید انجام دهید.

مشاهده کامل

پرسش:
1 ماهه عمل اسلیو کردم وزن اولیه ۹۷ بود الان شدم ۸۷ ولی از روز اول عمل تا به الان همیشه احساس گرسنگی رو دارم حالت ضعف بهم دست میده و بخاطر این موضوع مجبورم همیشه یه چیز کوچیک بخورم و میترسم که این احساس گرسنگی باعث بشه وزنم برگرده آقای دکتر این حس گرسنگی طبیعیه؟ چیکار کنم که کمتر حس گرسنگی داشته باشم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ دکتر:
در جراحی اسلیو معده یک سال فرآیند کاهش وزن ادامه دارد، لذا برای نتیجه نهایی کاهش وزن پس از جراحی اسلیو حدود یک سال باید صبر کنید در خصوص ضعف هم باید به دکتر خودتان مراجعه کنید که داروهای لازم را برایتان تجویز کنند.

مشاهده کامل

پرسش:
من شقاق مقعد دارم و یبوست هم دارم رعایت کنم و میوه را ترک نکنم هر روز اجابت مزاج دارم بعضی وقت ها هر روز آیا اسلیو میتونم با این شرایط انجام بدم؟

پاسخ دکتر:
انجام جراحی اسلیو معده با این شرایط بلامانع است شقاق مقعدی هیچ ارتباطی با جراحی لاغری ندارد و موجب شدیدتر شدن یبوست نمی شود شما می توانید همزمان با جراحی اسلیو معده شقاق مقعد رو هم درمان کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
من ۴۵ سال سن و ۱۸۶ سانت قد و ۱۰۰ کیلو وزن دارم و به بیماری دیابت مبتلام ،قرص مصرف میکنم، آیا با جراحی پلیسه معده بیماری دیابتم درمان میشود، آیا با این قد و وزن وشرایط فوق مجاز به جراحی اسلیو می باشم؟

پاسخ دکتر:
با جراحی پلیسه خیر امکان پذیر نیست، برای اینکه بدونیم جراحی اسلیو معده باعث درمان دیابت می شود یا خیر چون بی ام آی بالایی ندارید باید یکسری  آزمایشات اختصاصی انجام دهید.

مشاهده کامل

پرسش:
من 83 کیلو هستم ميخوام 60 کیلو شم چه عملی برام خوبه و هزینش چند؟

پاسخ دکتر:
اگر استعداد چاقی دارید و یا بیماری های مرتبط با چاقی مانند دیابت، فشارخون و… جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است در غیر اینصورت با این اضافه وزن بهتر است که عمل پلیسه انجام دهید.

مشاهده کامل

پرسش:
بی ام آی من ۴۲ هست با قد ۱۴۴ و وزن ۸۶ اسلیو معده برام خوبه؟ ضعف و بی حالی تا چه اندازه هست؟ از عوارض بعدش بیشتر میترسم.میترسم بعد پشیمون شم میشه راهنماییم کنید که از این دودلی در بیام ممنونم

پاسخ دکتر:
شما دچار چاقی شدیدی هستید و درمان چاقی مفرط با جراحی لاپاراسکوپی برایتان فراهم است  عوارض جراحی اسلیو معده  کمتر از سایر جراحی های لاغری است احساس ضعف و خستگی تا یک ماه بعد از عمل جراحی به دلیل مصرف کم تر کالری طبیعی است. در صورتیکه جراح اسلیو معده مهارت کافی را داشته باشد نگرانی در این مورد وجود ندارد .    

مشاهده کامل

پرسش:
85کیلو با قد ۱۶۵ هستم میخام اسلیو کنم و اینکه نمیخام کمتر از ۶۰ بشم این امکان هست که معدمو کمتر اسلیو کنین یا حتما مقدار مشخص و ثابتی رو برا همه داریم؟

پاسخ دکتر:
با انجام جراحی اسلیو معده کاهش وزن تا رسیدن به وزن 68 کیلو دارید نه کمتر و امکان اینکه بیمار دچار لاغری بیش از حد گردد وجود ندارد.

مشاهده کامل

خیر مشکلی نخواهد داشت، در صورتی که  از چاقی مفرط رنج می برید بهترین راه حل دائمی، انجام جراحی لاغری، اسلیو معده است.

مشاهده کامل

پرسش:
۳۵ سال سن دارم من وزنم حدود 135 کیلو ، قدم حدود ۱۸۷، دیابت هم دارم ولی انسولین نمیزنم فقط قرص میخورم زیاد بالا نیست. حالا اقای دکتر برای من چه نوع عمل خوبه و کی و کجا مراجعه کنم لطفا راهنمایی کنید؟

پاسخ دکتر:
با توجه به بی ام آی یا شاخص توده بدنی بالای  ۳۵ که دارید، عمل اسلیو معده  مناسب شما می باشد همچنین افراد دیابتی که مصرف دارو نتواسته قند خون آنها را تنظیم کند، درمان دیابت با جراحی اسلیو معده بصورت غیرمستقیم با کاهش وزن بیمار امکان پذیر است.
برای تکمیل شدن مراحل عمل به خط ۰۹۰۱۴۹۶۶۷۶۷ واتساپ یا تلگرام کنید تا توضیحات داده شود.

مشاهده کامل

پرسش:
۸ سال حلقه معده دارم در اندوسکوپی که ۲ هفته قبل انجام دادم گفتن رفلاکس معده دارم و قبل حلقه معده هم رفلاکس داشتم، می توانم عمل اسلیو معده انجام دهم؟

پاسخ دکتر:
به دلیل اینکه قبلا جراحی لاغری از نوع حلقه انجام داده اید و معده شما دستکاری شده است باید از نزدیک توسط دکتر عنبرا ویزیت شوید.

مشاهده کامل

پرسش:
خانم بنده عمل جراحی اسليو انجام داده نشت کرده و منجر به عفونت شده پس از یک ماه درمان عفونت رفع شده و برای سوراخ معده استنتاج گذاشتن تا چه حد امکان بهبودی وجود دارد?

پاسخ دکتر:
بهتر است با پزشک خودتان مشورت کنید چون ما از پرونده و اوضاع بیمار شما چیزی نمیدونیم و در رابطه با نشتی اسلیو معده نمیتونیم نظر قطعی بدهیم.

مشاهده کامل

پرسش:
سی و هشت سال دارم و قدم یک متر و شصت با وزن هشتاد و شش با شاخص شما حدود سی و سه و نیم کیلو اضافه وزن دارم فشارخون بالا دارم و دارو استفاده میکنم آپاندیس و کیسه صفرا رو برداشتم و یک عمل سزارین داشتم آیا من میتونم عمل کوچک کردن معده داشته باشم؟ در صورت مثبت بودن چطور میتونم وقت عمل بگیرم ؟ و حدودا بعد عمل چقدر نیازه ایران بمونم

پاسخ دکتر:
از آنجایی که فشارخون بالا  یکی دیگر از بیماری جدی مرتبط با وزن و چاقی می باشد به شما اجازه می دهد یک کاندید خوب برای جراحی لاغری اسلیو معده باشید با شماره  09014966767 تماس بگیرید تا مشاوره قبل از عمل شوید، معمولا 2 روز بعد از عمل لاغری بستری می مانید گاهی اوقات سه روز و بعد از ترخیص کارهای روزمره را می توانید انجام دهید، دو یا سه روز استراحت در منزل الزامی است، سفر پس از جراحی لاغری هیچ محدودیتی ندارد  و می توانید همان روز  پس از بهبود نسبی، با هواپیما به منزل بازگردید اما بهتر است پس از اتمام دوران نقاهت و بدون نگرانی مسافرت کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
با وزن ۱۲۲ و قد ۱۵۷ تصمیم به جراحی لاغری دارم، با انجام عمل اسلیو معده عوارضی نظیر پیری زودرس و ریزش مو برایم بوجود می آید یا نه؟

پاسخ دکتر:
عمل اسلیو معده باعث حداقل افزایش عمر ۱۵ ساله می شود، می توانید از  داروی پیشگیری ریزش برای مو سرتان استفاده کنید. برای اطلاع از عوارض جراحی به لینک زیر مراجعه کنید: عوارض جراحی اسلیو معده

مشاهده کامل

پرسش:
وزن من ۸۷ و قدم ۱۶۰ هست آیا میتونم عمل اسلیو انجام بدم ..از رژیمهای مختلف استفاده کردم و حتی با ورزش وزنم کم نشده یا اگر ۲ کیلو به زور کم شم دوباره ۴ کیلو اضافه میکنم و شدیدا از لحاظ ژنتیکی استعداد دارم و اینکه چه مدت تو نوبت باید بمونم . ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دکتر:
با توجه به BMI بدنی، شما دارای چاقی مفرط هستید، و شرایط عمل را دارید بعد از انجام چکاپ و آزمایشات ۱۰ روز بعد برای شما وقت جراحی اسلیو معده گذاشته می شود.

مشاهده کامل

پرسش:
دارای بیماری آرتریت روماتوئید هستم و درد و سایش مفصل دارم و حتما باید وزن کم کنم…داروهای متعدد از جمله کورتون و متوتروکساید مصرف میکنم. چربی و فشار خون هم دارم. پارسال با جراحی رحم و تخمدان رو درآوردم. که بیشتر باعث اضافه وزنم شد. اولا آیا من مناسب جراحی اسلیو هستم و بعد از جراحی میتوانم قرص های معمولم را استفاده کنم؟

پاسخ دکتر:
باتوجه به بیماری هایی که دارید جراحی لاغری اسلیو معده مناسب شما است، از یک ماه بعد از عمل اسلیو معده مصرف دارو برای بیماری های گوناگون مانند افراد دیگر می باشد و بلامانع است.

مشاهده کامل

پرسش:
تفاوت وسایل عمل بای پس در چی هست بعضی ها میگن جز امریکایی بقیه بدرد نمیخوره؟

پاسخ دکتر:
کیفیت تجهیزاتی که برای جراحی بای پس معده انجام می گیرد متفاوت است.

مشاهده کامل

پرسش:
درمورد هزینه عمل اسلیو معده  و اینکه معمولا چند روز پس از عمل بیمار بایستی که در بیمارستان بستری باشه توضیحاتی بفرمایید؟

پاسخ دکتر:
هزینه جراحی لاغری اسلیو 20 تا 26 میلیون بسته به منگنه های که استفاده می شود متفاوت است، بعد از انجام عمل حدود دو روز در بیمارستان بستری هستید.

مشاهده کامل

پرسش:
۴۷کیلو اضافه وزن دارم و دوس دارم جراحی لاغری انجام بدم اما اطرافیان به من میگن که این عمل خطر مرگ داره ! برا همین مردد شدم آیا این مورد صحت داره؟

پاسخ دکتر:
باتوجه به اضافه وزنی که دارید بهتر است جراحی اسلیو معده انجام دهید یکی از شایعات مرسوم درباره جراحی لاغری مرگ در اثر چاقی مفرط است. آمار جهانی خطر مرگ بعد از جراحی های لاغری، کمتر از سایر جراحی های دیگر است به این صورت که هر یک نفر از بین هزار بیمار امکان دارد که فوت شود و این یعنی کمتر از نیم درصد و جای ترس و نگرانی وجود ندارد.

مشاهده کامل

پرسش:
۳۵ سالمه و قدم ۱۵۷ وزنم ۹۵ من میتونم عمل اسلیو معده انجام بدم؟ و اینکه من ۱۰ سال پیش جراحی کیسه صفرا داشتم و الان کیسه صفرا ندارم ایا مشگلی داره یا نه؟

پاسخ دکتر:
اگر استعداد چاقی دارید و یا بیماری مرتبط با چاقی مثل دیابت، کبدچرب و… می توانید اسلیو معده انجام دهید،نداشتن کیسه صفرا بعد از جراحی لاغری اختلالی ایجاد نمی کند بهتر است بعد از جراحی لاغری اسلیو از غذاهای پرچرب دوری کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
آیا بعد از عمل اسلیو امکان ضعف بدن و بی حالی وجود دارد؟ چون اطرافیان که عمل کردند اکثرا ضعیف و بی حالند و زیر سرم میروند میخواستم بدونم بعد عمل اسلیو هم چنین هست یا خیر؟

پاسخ دکتر:
در عمل اسلیو این اتفاقات نمیفتد و عوارض جراحی اسلیو کمتر از سایر جراحی های لاغری است.

مشاهده کامل

پرسش:
مبتلابه فلج اطفال هستم و حرکت خیلی کمی دارم و وزنم خیلی بالاست آیا پلیسه معده برایم خطری دارد؟

پاسخ دکتر:
با توجه به وضعیت شما جراحی پلیسه معده توصیه نمی شود و بهتر است از طریق رژیم لاغری صحیح وزن تان را کنترل کنید.

مشاهده کامل

در حالتی بیمه هزینه عمل لاغری را پوشش می دهد که بی ام ای (BMI) شاخص توده بدنی افراد حداقل 40 باشد.

مشاهده کامل

پرسش:
هزینه حلقه معده چقدر هست، چه مدت بعد حلقه باید خارج شود، آیا چاقی برگشت پذیر است؟

پاسخ دکتر:
در روش جراحی لاغری، حلقه معده به علت اینکه فرد بعد از جراحی دیگر مثل گذشته نمی تواند از رژیم غذایی سالم بهره ببرد و جزو ایمن ترین روش جراحی لاغری محسوب نمی شود

مشاهده کامل

پرسش:
من بیمه ام ( بیمه سلامت همگانی) هست، بنده بی ام ای بالای 45 دارم جناب آقای دکتر بنده را با بیمه سلامت عمل می کنند؟ یا به صورت آزاد انجام می دهند و بیمارستان های طرف قرارداد با بیمه سلامت شما اطلاع دارین کجا هست؟

پاسخ دکتر:
با دفترچه بیمه سلامت امکان پرداخت بخشی از هزینه جراحی لاغری اسلیو معده وجود ندارد. اما بیمه های دیگر مانند بیمه تکمیلی، بیمه تامین اجتماعی، بیمه فرهنگیان و…  پرداخت قسمتی از هزینه اسلیو معده را باتوجه به بالای 40 بودن بی ام آی بدن بیمار برعهده می گیرد در حال حاضر جراحی لاغری توسط دکتر عنبرا تنها در بیمارستان خصوصی عرفان انجام می گیرد.

مشاهده کامل

پرسش:
من سنگ کلیه و کم کاری تیروئید دارم میتونم عمل اسلیو معده رو انجام بدم؟

پاسخ دکتر:
با توجه به اینکه کاهش وزن و لاغری کمک به دفع راحت تر سنگ کلیه می کند جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است همچنین با وجود کم کار بودن تیروئید باز هم نتیجه جراحی لاغری رضایت بخش خواهد بود.

مشاهده کامل

پرسش:
ببخشید من گیاه خوار هستم آیا امکان عمل برای بنده هست ممکنه عوارضی داشته باشه؟

پاسخ دکتر:
امکان انجام جراحی لاغری برای شما میسر است اما قبل از جراحی لاغری یکسری دارو برایتان تجویز می شود که باید مصرف کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
دکتر 31سال سن دارم 182 قدمه 108 وزن، ورزش هم میکنم شکم ندارم نیازی به عمل لاغری هست؟

پاسخ دکتر:
باتوجه به قد و وزنتان شما در محدوده چاقی نوع اول (معمولی) قرار دارید و نبود چربی اضافی در ناحیه شکم نیازی به جراحی لاغری ندارد از طریق ورزش و رژیم غذایی وزنتان را کاهش دهید.

مشاهده کامل

پرسش:
بعد از عمل اسلیو، دو طرف معده که توسط منگنه بهم متصل شده اند مثل بخیه پوست بهم جوش میخورند ؟ یا اینکه توسط منگنه ها برای همیشه به هم متصل می مانند؟

پاسخ دکتر:
در آخرین مراحل جراحی اسلیو معده بعد از برداشتن  قسمت زیادی از معده، قسمت باقی مانده با منگنه های جراحی بسته می شود و جوش میخورند.

مشاهده کامل

پرسش:
من ۲۱ سالمه مشکل دیابت بالا و کلسترول و کبد چرب گرد ۳ دارم با این مشکلات میشه اسلیو کنم؟ وزنم ۱۵۰ کیلو مشکلاتم با این عمل رفع میشه؟ آیا خطری برام نداره؟

پاسخ دکتر:
اگر بی ام آی یا شاخص توده بدنی شما بالای ۳۰ یا ۳۵  باشد درمان دیابت با جراحی اسلیو معده امکان پذیر است و مشکلات دیگر شما هم با عمل اسلیو معده رفع خواهد شد. اسلیو معده در میان روش های دیگر  کمترین خطرات جراحی لاغری را به همراه دارد.

مشاهده کامل

پرسش:
سلام من پریود نشدم و کیست تخمدان هم دارم و تو عقدم هستم چیکار کنم پریود شم ممکن هست که حامله باشم؟ و اینکه پریودم نامنظمه

پاسخ دکتر:
داشتن کیست تخمدان یکی از عوامل پریود نامنظم است و بعضی از آنها  مانع بارداری نمی شود و بی خطر است میبایست برای تشخیض اینکه کیست شما از چه نوعی است به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید اگر هم دچار بی نظمی در عادت ماهیانه هستید سعی کنید ورزش کنید و استرس خود را با ورزش های مانند یوگا و داشتن تغذیه سالم کمتر کنید یکی از عوامل مهم دیگر در رابطه با عادت ماهیانه نامنظم اضافه وزن است که با رسیدن به یک وزن ایده آل، این نوسانات تنظیم می شود اگر با رژیم و ورزش نتوانسته اید وزن خود را کم کنید از جراحی لاغری می توانید بهره ببرید و بعد از 6 ماه اقدام به بارداری کنید.

مشاهده کامل

پرسش:
ميخواستم بدونم تا چه مدتي بعد از عمل نميشه سيگار و نوشيدني هاي الكي مصرف كرد؟ و بعد از اون مدت ميتونم به روال عادي مصرفشون برگردم؟ مثلا روزي ٥،٦ نخ سيگار بكشم و هفته اي دو بار مشروب بخورم؟

پاسخ دکتر:
یکی از خوراکی های ممنوع بعد از جراحی لاغری دخانیات و نوشیدنی الکلی است که بیماران حداقل تا دو ماه بعد از عمل لاغری باید از مصرف آن خودداری کنند، پس از تجویز مصرف دوباره از سمت دکتر، به علت کوچک شدن حجم معده بیمار باید از نوشیدن نوشابه های گازدار و قندی به همراه الکل خودداری کند زیرا وارد شدن کمی از الکل در این مرحله موجب کاهش قند خون و مستی شود.

مشاهده کامل

پرسش:
با عمل اسلیو دکتر، آیا تنبلی تخمدان هم رفع میشه روی نازایی تاثیر داره؟

پاسخ دکتر:
مشکل تنبلی تخمدان در بارداری بی تاثیر نیست، با اسلیو مشکلاتتان درمان می شود، اگر می خواهید برای بارداری اقدام کنید ابتدا باید برای درمان چاقی آماده شوید و بعد به سراغ درمان نازایی بروید چاقی زیاد در ناباوری مهم است اضافه وزن داشتن، هم برای مادر و هم کودک خطرات زیادی را به همراه دارد.

مشاهده کامل

پرسش:
من از 6 سالگی دچار دیابت نوع 1 وابسته به انسولین هستم، که مدتی پیش دکتر متخصصم به علت اضافه وزن زیادم تشخیص نوع 2 هم دادند، آیا عمل اسلیو یا بای پس معده برای شخص وابسته به انسولین شدنی است؟

پاسخ دکتر:
عمل اسلیو معده به صورت غیرمستقیم باعث بهبود دیابت نوع دو در افراد بیش از حد چاق می شود و حداقل تا ده سال قند خون با کاهش وزن تنظیم خواهد شد مطمئنا جراحی اسلیو معده با کاهش شدت دیابت نوع دو، کاهش داروهای مصرفی در طول روز و یا حتی برطرف کردن بیماری برای افراد بیش از اندازه چاق ارزش آن را دارد.

مشاهده کامل

پرسش:
عمل لاغری میخواستم برای مادرم سوال اول اینکه ایشون برونشیت دارن و دچار تنگی‌ نفس آیا در بیهوشی براشون مشکلی پیش نمیاد؟ سوال دوم اینکه ایشون بیمه نیروهای مسلح هستن تقریبا کامل ترین بیمه آیا عمل شما شامل بیمه میشه یا خیر؟ و اگه امکان داره در مورد هزینه هم لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دکتر:
پزشک ریه مادرتان باید تایید کنند که این عمل برایشان مشکلی ندارد اگر شاخص توده بدنی یا همان بی ام آی بدنشان بیشتر از ۴۰ باشد، بیمه نیروهای مسلح بر حسب قراردادی که با شما دارد هزینه جراحی لاغری را به شما برمی گرداند.

مشاهده کامل

پرسش:
37 ساله هستم، فیبروم رحم دارم، ۷ سال هست قرص ضد بارداری خارجی برای جلوگیری از خونریزی شدید و کوچک ماندن فیبروم می خورم، قد من ۱۷۵ وزنم ۱۰۳، با این شرایط می توانم اسلیو معده انجام دهم؟ رژیم و ورزش هم انجام دادم به سختی وزن کم می کردم. و با بیمه تامین اجتماعی میشه انجام داد؟

پاسخ دکتر:
جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است میتوانید انجام دهید اما ضریب چربی (BMI)، شما چون زیر ۴۰ هست، شامل بیمه نمی شوید.

مشاهده کامل

پرسش:
۲۵ سالم هست قدم ۱۶۹ وزنم ۸۴ میخواستم بدونم شرایط انجام عمل پلیسه رو دارم آیا بیمه تکمیلی رو شامل میشه؟ هزینه عمل پلیسه چقدر است؟

پاسخ دکتر:
هزینه جراحی لاغری پلیسه حدوداً 14 میلیون تومان با توجه به نوع وسایلی که انتخاب می کنید می باشد، بیمه تکمیلی هزینه پلیسه رو تقبل نمی کند.

مشاهده کامل

پرسش:
اول اینکه تا چه سنی می شود جراحی لاغری معده انجام داد و دیگر اینکه آیا میتوان همزمان در چاقی مفرط هم جراحی معده انجام داد و هم چربی های ناحیه شکم و سینه رو برداشت؟

پاسخ دکتر:
تا 65 سالگی منابع علمی جراحی لاغری را توصیه کرده اند، در صورتی که بیمار نیاز به انجام هر دو جراحی (ابدومینوپلاستی و لاغری) داشته باشد، جراحی اسلیو معده باید قبل از ابدومینوپلاستی انجام شود

مشاهده کامل

پرسش:
Bmi من ۳۶ هست و انسولینم بالاست میتونم اسلیو انجام بدم ؟؟ و اینکه بیمه قبول میکنه ؟؟

پاسخ دکتر:
بله انجام جراحی اسلیو معده برای شما فراهم است همچنین جراحی لاغری به درمان دیابت نوع دو شما کمک می کند کاهش وزن، تولید انسولین را بیشتر  و قندخون را تنظیم می کند.

مشاهده کامل