۶ فایده انجام عمل بالون معده
۶ فایده انجام عمل بالون معده

۶ فایده انجام عمل بالون معده

۲۷ اسفند ۹۸ مقالات

“من اضافه وزن زیادی دارم و دوست دارم خیلی زود وزن کم کنم، میگن عمل جراحی لاغری کلی از من وزن کم میکنه و خیلی هم مطمئنه، اما من از عمل کلا میترسم. از طرفی دیگه نمیتونم با رژیم لاغری و ورزش خودم رو آزار بدم باید چکار کنم؟” این داستان خیلی از افرادی هست که با چاقی دست و پنجه نرم میکنند و نه توانایی پیروی از رژیم های سخت را دارند نه شجاعت انجام عمل. توصیه متخصصان لاغری به این افراد انجام عمل بالون معده است. این عمل فواید زیادی دارد، که به طور خلاصه ما در این مقاله ۶ فایده انجام آن را لیست کرده ایم.

فواید بالون گذاری معده

۱. نیاز به عمل جراحی ندارد

برخلاف عمل های جراحی چاقی ما در بالون گذاری از هیچ وسیله جراحی استفاده نمیکنیم بلکه تنها از یک لوله باریک و دراز به نام آندوسکوپ بهره میبریم. برای اینکار به بیمار آرامبخش میزنیم تا کاملا ریلکس شود. سپس لوله آندوسکوپ که حاوی بالون و یک دوربین در سر لوله است از طریق دهان و مری وارد معده میشود.

بعد از اینکه آندوسکوپ به معده رسید، متخصص لاغری بالون را با کمک سرم نمکی یا مواد بی خطر و استریل دیگر پر میکند تا بالون باد شود. بعد از باد شدن بالون کوچک ما، آندوسکوپ از معده و مری خارج میشود. کل فرآیند بالون گذاری معده نیم ساعت طول میکشد و معمولا تا ۶ ماه باید در داخل معده باقی بماند. سپس دوباره برای برداشتن آن، از آندوسکوپ استفاده میشود. به همین راحتی. بنابراین به طور خلاصه یکی از مهمترین فواید بالون معده این است که شما نیازی به جراحی ندارید.

فواید بالون معده

۲.  موقتی است و بالون برداشته میشود.

همانطور که گفته شد ما بالون را نهایتا تا ۶ ماه در معده نگهداری میکنیم و بعد از آن باید بالون را از معده در برداریم. در مقاسیه با عمل جراحی لاغری این یک مزیت خوب محسوب میشود. زیرا اغلب عمل های لاغری غیرقابل بازگشت هستند. اما این عمل اینگونه نیست. برای مثال در عمل اسلیو معده یا بای پس معده زمانی که بخشی از معده برداشته شد و از بدن بیرون آمد، دیگر نمیتوان آن بخش را حتی بعد از چند ساعت دوباره پیوند زد و تا آخر عمر باید به همان شکل با سیستم گوارش جدید خود کنار بیایید. از این حیث حتی اگر اتفاق ناخوشایندی برای شما پیش بیاید قبل از ۶ ماه نیز میتواند بالون را از معده خارج کرد.

هزینه بالون بسیار کمتر از عمل جراحی لاغری است

به طور معمول هزینه عمل جراحی لاغری بیشتر از ۱۰ میلیون تومان است، اما هزینه چندان زیاد نیست و نسبت به جراحی به شدت هزینه کمتری دارد. (برای کسب اطلاعات کامل درباره هزینه های جراحی به مقاله هزینه عمل جراحی لاغری مراجعه کنید)

۴. اگر واجد شرایط عمل لاغری نیستید میتوانید بالون بگذارید

هرچند که بهترین روش لاغری انجام عمل جراحی است، اما باید به این نکته هم توجه کرد که هر کسی شرایط انجام عمل لاغری را ندارد. برای اینکه کاندید مناسبی باشید حتما لازم است که از هر لحاظ واجد شرایط تعیین شده باشید. برای مثال باید شاخص توده بدنی بالایی داشته باشید، از اضافه وزن بیشتر از ۴۵ کیلو رنج ببرید و ….

اگر بر اساس نظر جراح لاغری، شما نمیتوانید زیر تیغ جرای بروید نگران نباشید. زیرا برای کاهش وزن و لاغر شدن میتوانید بالون گذاری معده را امتحان کنید.

فواید بالون معده

۵. کاهش وزن با بالون واقعا زیاد است

همه میدانیم که بهترین روش لاغری انجام عمل جراحی است. اما انجام بالون گذاری دست کمی از جراحی ندارد. هرچند که میزان کاهش وزن در بالون معده کمتر از عمل جراحی است اما شما با این روش میتوانید مقدار زیادی از اضافه وزن خود را کم کنید. میزان کاهش وزن با این روش به طور میانگین ۱۰ تا ۲۵ کیلوگرم است.

۶. رژیم غذایی بالون معده سخت نیست

احتمالا میدانید که رژیم غذایی بعد از عمل لاغری نسبتا دشوار است (دشوار از این نظر که حجم زیادی از معده برداشته شده و یا دستگاه گوارش دستکاری شده بنابراین نمیتوانید اتوماتیک چیز زیادی بخورید. همان مقدار کمی هم که میخورید باید با کیفیت و مغذی باشد). بعد از عمل شما باید تا آخر عمرتان مکمل های مولتی ویتامینی بخورید و یا از سایر مکمل های دیگر استفاده کنید. اما در بالون شما چندان در شرایط دشواری قرار نمیگیرید، نه نیاز به مکمل دارید و نه مجبورید خود را از همه چیز محروم کنید. اگر دوست نداشتید بعد از ۶ ماه دوباره به رژیم غذایی مورد علاقه خودتان برمیگردید.

دوست دارید با بالون معده وزن کم کنید؟

اگر چاقی مفرط دارید و نمیتوانید جراحی کنید (یا به خاطر هزینه یا به خاطر ترس از جراحی) اصلا نگران نباشید. زیرا روش های غیرجراحی زیادی برای کاهش وزن موثر وجود دارد. از مهمترین روش های غیرجراحی لاغری، بالون معده است که سال ها است امتحان خود را در سراسر جهان پس داده است. چنانچه دوست دارید با این روش وزن کم کنید میتوانید از دکتر طاها عنبرا از بهترین متخصصان جراحی لاغری ایران کمک بگیرید. اگر درباره بالون گذاری معده سوال دارید اینجا و اگر میخواهید به صورت آنلاین از دکتر نوبت بگیرید اینجا کلیک کنید.

سوالات و نظرات مرتبط با مقاله

نظر یا سوال خود را ارسال کنید

Question - Fa

اگر مراجعه ی حضوری برای شما مقدور نمی باشد می توانید سوالات خود را به صورت آنلاین از دکتر بپرسید

Maximum upload size: 25MB

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن موارد ستاره دار الزامی است