نظر بیماران بعد از عمل اسلیو معده

نظر بیماران بعد از عمل اسلیو معده

۲۹ بهمن ۹۷ داستان های جراحی لاغری مقالات نظر بیماران بعد از عمل اسلیو ویدئو

حتما ببینید

 

شاید شما هم جزو افرادی باشید که هنوز برای عمل اسلیو معده مردد هستید به همین به دنبال نظر بیماران بعد از عمل اسلیو معده هستید که این عمل را انجام داده اند. بیمارانی که عمل اسلیو معده انجام می دهند معمولا هدف های مشابهی دارند و نتایج تقریبا مشابهی را تجربه می کنند.

  • اما معمولا چه کسانی به دنبال جراحی اسلیو معده هستند؟
  • انتظارات این افراد از جراحی اسلیو معده چیست؟
  • با اسلیو معده چه مقدار کاهش وزن امکان پذیر است؟
  • چه عواملی تاثیر گذاری این عمل را بالا می برد؟

پاسخ این سوالات می تواند شما را تا حد زیادی با تجربیات و نظرات بیماران مختلفی که اسلیو معده انجام داده اند آشنا کند.

معمولا چه افرادی برای جراحی اسلیو اقدام می کنند؟

جراحی اسلیو معده امروزه به یکی از پرطرفدارترین جراحی های لاغری بدل شده است که بسیاری خواستار انجام آن هستند. افرادی که از شاخص توده بدنی (BMI) 40 به بالا برخوردار هستند، اولین کاندید های اسلیو معده هستند. برای محاسبه bmi کافی است میزان وزن را (به کیلوگرم) به توان دوم قد خود (به متر) تقسیم کنید. دومین گروه از افرادی که برای اسلیو معده اقدام می کنند دارای BMI 35 به بالا بوده و اکثرا به یکی از بیماری های مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع دو، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و عروقی مبتلا می باشند. اینگونه بیماری ها پس از اسلیو معده به مرور زمان بهبود یافته و در برخی مواقع نیز به کل درمان می شوند. حتی بیمارانی که از فرط چاقی از زانو درد، کمر درد و انواع درد های مفصلی رنج می برند، می توانند با اسلیو معده و کاهش وزن از دست آنها خلاص شوند.

انتظارات اغلب بیماران بعد از اسلیو معده

اولویت اغلب بیمارانی که اسلیو معده انجام می دهند، بهبود سلامت شان است. بیماران انتظار دارند که با اسلیو معده اکثر بیماری هایی که عمری گریبان گیرشان بوده است را درمان کنند، که البته همین طور هم خواهد شد. اسلیو معده می تواند بسیاری از بیماری ها را نظیر دیابت درمان کند. فاکتور قابل توجه دیگر همان اعتماد به نفس از دست رفته ی افراد چاق است که انتظار می رود پس از جراحی لاغری آن را به دست آورند.

میزان کاهش وزن بیماران بعد از عمل اسلیو چقدر است

با جمع بندی نظرات بیماران مختلف انتظار می رود که پس از جراحی اسلیو معده حداقل ۶۰ درصد از وزن بیمار کم شود. البته این شامل افرادی که کمتر دستورات پزشک و رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده را رعایت می کنند، نیز می شود. از طرف دیگر انتظار می رود، افرادی که طبق دستورالعمل های پزشک خود پیش رفته و به فعالیت های فیزیکی و اصول رژیم غذایی پس از جراحی لاغری پایبند هستند، چیزی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از وزن خود را کم کنند. افراد پس از اسلیو معده در مقایسه با بای پس، کند تر وزن کم می کنند و همین موجب می شود تا کمتر دچار افتادگی و شل شدن پوست پس از جراحی لاغری شوند.

چه افرادی از جراحی اسلیو معده نتیجه مثبتی می گیرند؟

اکثر بیماران پس از جراحی اسلیو معده به نتایج دلخواه خود می رسند. اما برخی بیماران نتیجه بهتر و مطلوب تری از جراحی لاغری می گیرند. این افراد درباره میزان کاهش وزن خود پس از اسلیو، انتظارات واقع بینانه تری داشته و به دستورالعمل های پزشک درباره رویه زندگی متعهد تر عمل می کنند.

تغییرات رویه زندگی پس از جراحی اسلیو معده شامل رژیم غذایی مناسب و ورزش بعد از عمل اسلیو می باشد. به طور کلی افرادی که از لحاظ فیزیکی فعال تر بوده و رژیم غذایی مصوب پزشک را نیز رعایت می کنند، نتیجه ماندگار تری می گیرند. همچنین ملاقات های مکرر از جراح لاغری برای چکاپ، معاینه و بررسی وضعیت بیمار نیز می تواند برای سلامت و روحیه وی بسیار مفید باشد.

مقایسه اسلیو معده و دیگر روش های لاغری با جمع بندی نظرات بیماران

اسلیو معده در مقایسه با سایر جراحی های لاغری از مزایای فراوانی برخوردار است. جراحی حلقه معده مدتی طرفداران زیادی پیدا کرد اما این روش نیز به دلیل کاهش وزن کمتر و آمار بالای بروز عوارض پس از جراحی قادر به رقابت با اسلیو معده نبود. همچنین جراحی بای پس معده که استاندارد ترین روش جراحی لاغری شناخته شده، در چند سال اخیر جای خود را به اسلیو معده داده است. علت این امر آسان تر بودن تکنیک جراحی و کمتر بودن عوارض عمل اسلیو معده نسبت به بای پس می باشد. همچنین احتمال دچار شدن به سندروم دامپینگ و کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در بیماران بای پس معده بسیار بیشتر خواهد بود.

سوالات و نظرات مرتبط با ویدئو

نظر یا سوال خود را ارسال کنید

Question - Fa

اگر مراجعه ی حضوری برای شما مقدور نمی باشد می توانید سوالات خود را به صورت آنلاین از دکتر بپرسید

Maximum upload size: 25MB

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن موارد ستاره دار الزامی است